Dakar: Sanders ismét dominált, az élen rajtolók csúnyán pórul jártak

Az ausztrál Daniel Sanders volt a leggyorsabb a Dakar-rali 2021-es kiírásának első igazi szakaszán! Ahogyan az várható volt, az elsőként rajtolók csúnyán pórul jártak.

Miután a Dakar-rali január 1-jén egy rövid prológgal kezdődött, a versenyzők a második napon neki vágtak az első igazi szakasznak. A több mint 500 kilométeres kimerítő szakasz után az első versenyzők már áthaladtak a célvonalon.

Közvetlenül a rajt előtt a versenyzőknek a szervezők átadtak egy-egy táskát, amelyben az elkövetkező maratoni szakaszra szükséges dolgok voltak. Vasárnap és hétfőn ugyanis nem fogadhatnak el semmilyen segítséget a támogató járműveiktől, még a táborban sem. A javításokat és karbantartást a pilótáknak maguknak kell elvégezniük.

Ahogy az várható volt, azok a pilóták, akik nem az első között rajtoltak, gyorsan felzárkóztak. A szerencsétlenül járt Maciej Giemza, akinek az 1B szakaszt kellett nyitnia, 79 km után már hat perc hátrányban volt az első mérőpontnál. A rajtnál második Martin Michek pedig 13 perces hátrányba került. Daniel Sanders és Pablo Quintanilla, akik a 15., illetve a 14. helyről indultak, már ekkor az élen voltak.

Az ausztrál Daniel Sandersnek sikerült a legrövidebb idő alatt teljesítenie a szakaszt, így először ő haladhatott át a célvonalon, akárcsak a prológon. Sanders előnye két perc és hét másodperc a második Pablo Quintanillával szemben. A KTM versenyzője, Matthias Walkner a harmadik időt futotta. Mason Klein és Lorenzo Santonelli zárta az első ötöt.

Az eredmények még mindig csak előzetesek, mivel még nem minden résztvevő ért célba, és még büntetések is kiosztásra kerülhetnek.

Bottas: A legjobb napjaimon verhetetlen vagyok