Dakar: Petrucci történelmi szakaszgyőzelmet aratott

A KTM-es Danilo Petrucci lett az első korábbi MotoGP-versenyző, aki a Dakar-rali egyik szakaszát megnyerte, miután a lerövidített ötödik szakaszon őt hozták ki végső győztesnek.

#90 Tech 3 KTM Factory Racing: Danilo Petrucci

KTM Images

Petrucci idén debütál a Dakaron, miután 2021 végén elvesztette a MotoGP-ben a Tech3 KTM-nél betöltött szerepét. Miután a bokája eltörött a felkészülés során, és a rali rajtjának előestéjén egy téves pozitív COVID-teszt miatt majdnem meghiúsult a debütálása, Petrucci óriási feltámadást hajtott végre.

A második szakasz végén a legjobb öt közé került volna, de gyakorlatilag kiesett az összesített győzelemért folyó versenyből, miután egy mechanikai probléma miatt kénytelen volt a motorján keresztül segítséget kérni a szervezőktől, miután rájött, hogy elvesztette a mobiltelefonját és a pénzét is.

Petrucci a második helyen ért célba, KTM-es kollégája, Toby Price mögött, mielőtt utóbbit hatperces időbüntetéssel sújtották a sebességkorlátozás megsértése miatt. Mivel Petrucci eredetileg 4 perc 14 másodperccel maradt le Price-tól, a MotoGP kétszeres futamgyőztesét hirdették ki az ötödik szakasz győztesének.

Petrucci az eredményhirdetés után rövid üzenetet írt a közösségi médiában: „Sírok, mint egy csecsemő, nem tudok írni.“

Petrucci a szerdai negyedik szakaszon is az első háromban végzett, azonban később megbüntették. Ennek ellenére szerdán az Instagramján Petrucci azt mondta, hogy egyáltalán nem érdekelte, mert nagyon jól érezte magát.

„A mai nap fantasztikus volt! Nagyon gyors szakasz, hátulról indultam, és rengeteg időt nyertem vissza, amikor találkoztam Lorenzo Santolinóval, és vele együtt segítettük egymást a navigációval és a sebességgel. 470 km a sivatagban teljes gázzal, 100 km/h-ás átlagsebességgel és 170-es maximummal a dobogón végeztem. Aztán megbüntettek, mert egy gyorsasági zónában 30km/h felett mentem. Az átlagsebesség rendben volt, de azon a szakaszon túlléptem a limitet.“

Egykori F1-es: Norris jobb választás lett volna a Mercedesnek Russellnél

Előző cikk Dakar: El-Attija nyerte a 4. szakaszt, miután Sainz problémákba ütközött
Következő cikk Dakar: Loeb tovább faragott hátrányán, Sainz ismét bajban