Dakar: Peterhansel balesetet szenvedett, elszálltak a címvédő esélyei!

A Dakar tavalyi kiírásának győztese eltörte az Audi hátsó futóművét, és ezzel gyakorlatilag búcsút inthet a címvédés esélyeinek.

#200 Team Audi Sport: Stéphane Peterhansel, Edouard Boulanger, crash

Fotót készítette: A.S.O.

Stéphane Peterhansel úgy tűnt, hogy a szombati prológon egy kicsit többet tudott a többieknél, mivel úgy döntött, hogy nem erőlteti meg magát, és a 14. helyen fejezte be a Dakar első 19 kilométerét. Vasárnap azonban a francia stratégiája a rali első különleges szakaszának 153. kilométernél semmisé vált.

A francia, aki az előző referenciapontnál, a 120. km-nél a második helyen állt, 6 másodperccel lemaradva Nászer el-Attija mögött, a trükkös útvonallal tarkított, kanyargós, sziklás pályán baleset következtében eltörte az Audi RS Q e-tron hátsó futóművét.

Bár a pilóta és a másodpilóta sértetlen, a versenyzői segélykocsira vártak, hogy megjavítsák az autót. A 14-szeres Dakar-győztes több mint 2 óra 20 percre állt meg, miután 9:40-kor elszenvedte a balesetet.

Bár 11 intenzív nap és több mint 7500 km verseny áll még előttünk, úgy tűnik, szinte végleg búcsút mondhat a 15. győzelemért való küzdelem esélyeinek. Mégis remélhető, hogy megpróbálnak a lehető legtovább versenyben maradni, hogy folytathassák az elektromos prototípus fejlesztését, amely egy olyan energiatárolóval rendelkezik, amely forradalmasítani fogja a rali-versenyeket.

Előző cikk Dakar: Sanders ismét dominált, az élen rajtolók csúnyán pórul jártak
Következő cikk Dakar: Törlik a maratoni szakaszt az eső miatt