Qualisport Racing: Marokkó kipipálva, jöhet a szünnap!

Jóleső elégedettséggel zárta az Africa Race ötödik, egyben utolsó marokkói versenynapját a Qualisport Racing.

Qualisport

Qualisport

Kovács Miklós és gárdája az üldözött riválisok közül az egyik Tatrát kapta el a Remz el Quebir és Dakhla között bonyolított szakaszon, így a kamionos kategóriában a 4. helyen zárták a lerövidített szelektívet, amelyet a nyugat-szaharai szünnap követ.

Kovács Miklós és navigátora, Czeglédi Péter, valamint a fedélzeti szerelő Ács László 2 óra 31 perc 40 másodperces idővel zárta a rövidített szakasz, így az üldözött Kamaz és Tatra négyes boly tagjai közül ezúttal Jaroslav Valtr csőrös Tatrájánál bizonyultak jobbnak. A szakaszt a két Kamaz, az összetettben is éllovas Andrej Karginov és márkatársa, Szergej Kuprijanov zárta az első két helyen, nyomukban a tatrás Tomas Tomecekkel. „Kétszáz kilométernyire rövidült a mai gyorsasági szakasz. Köves, homokos, de nagyon, nagyon gyors menet volt, néhány igazi ugratóval. Szinte végig 140-150 kilométeres sebességgel tudtunk jönni. Navigációs tekintetben is komoly kihívás volt a mai nap, de Péter ismét remekelt, fantasztikusan oldotta meg a feladatát. Úgy láttuk, hogy elég sokan eltévedtek, mi viszont kapásból megtaláltuk a megfelelő utat. Szerintem minden okunk megvan arra, hogy elégedettek legyünk a mai teljesítményünkkel. Most a szünnap következik, átvizsgáljuk az autót, lazítunk egy picit és jöhetnek a mauritániai szakaszok!” – sommázta a napi penzumot a kamionos összesítés 5. helyén álló Kovács Miklós.

A kamionos kategória másik magyar egysége, az Opel Dakar Team MAN versenykamionjával induló Darázsi Zsolt, Szalai Norbert páros az éjjel megoldotta a futómű-problémákat, így pénteken újra élesben száguldottak. A napi távot 3 óra 9 perces idővel futották meg, ami a kategória 6. ideje volt és ugyanezt a pozíciót foglalják el az összesítésben is. a gárda autós párosa, Szalay Balázs és Bunkoczi László 2 óra 14 perces idővel a 13. pozícióban zárta a napot az autósok között, az összesítésben pedig a 13. helyről várják a folytatást. Az autósoknál Thierry Magnaldi ismét beindította a rakétákat és az előző naphoz hasonlóan ismét megverte Vlagyimir Vasziljevet: a Ford buggy-val versenyző rutinos francia ezúttal több mint 5 percet adott az első néhány napot uraló orosz Mini-pilótának, akihez ismét közelített és 22 percnyire faragta a hátrányát.

A motorosoknál új szakaszgyőztest avattak az orosz KTM-es Vlagyimir Agoskov személyében, aki az előző két év győztesét, Pal Anders Ullevalsetert utasította maga mögé. Az előző napokban sikert sikerre halmozó, máris az idei viadal nagy felfedezettjének számító Gev Teddy Sella ezúttal csak a 17. helyen végzett, éllovas pozícióját azonban megtartotta: a mindössze 18 éves KTM-versenyző majd’ 40 perccel előzi meg a Honda gyári versenyzőjét, Paolo Cecit, a 3. helyen álló Ullevalseterhez képest pedig 57 percnyi az előnye. Az Africa Eco Race ezzel kipipálta Marokkót: a nyugat-szaharai Dakhlában kapott pihenőnapon a csapatok átvizsgálhatják a versenyjárműveket, a versenyzők kifújhatják magukat, amire nagy szükség is van. Kimerítő volt az első néhány nap a fagyos, hideg éjszakákkal, a január 8-i határátlépést követően pedig jönnek Mauritánia rettegett dűnéi, amelyek évről évre megtizedelik a mezőnyt.

Előző cikk Qualisport Racing: Újabb kemény szakasz Marokkóban
Következő cikk Qualisport Racing: Lazítás, vagy mégsem?