Jelentés az időmérőről

WTCR: Michelisz a 4. lett a spanyol időmérőn, Vervisch a pole-ban!

A WTCR három magyarja közül csak Michelisz Norbert jutott tovább a Q1-ből, azonban 2019 bajnoka meg sem állt a Q3-ig, ahol a negyedik helyezést szerezte meg, két tizedmásodperccel elmaradva a pole-t szerző Frederic Vervisch-től.

Norbert Michelisz, BRC Hyundai N LUKOIL Squadra Corse Hyundai Elantra N TCR

WTCR

Spanyolországban folytatódott a WTCR 2021-es szezonja, ahol magyar idő szerint 16:30-tól vette kezdetét az időmérő. Az első szabadedzésen Coronel volt a leggyorsabb, és egy magyar sem végzett a top 10-ben, az FP2-n pedig Berthon futotta meg a legjobb időt, Michelisz pedig az ötödik leggyorsabb volt.

A Q1 nem alakult fényesen a magyarok szempontjából, ugyanis Tassi Attila technikai probléma miatt megállt a pályán, így teljesített kör nélkül esett ki, Boldizs Bence pedig a 18. helyen esett ki. Michelisz az 5. helyen jutott tovább, a Q1 leggyorsabbja pedig Ehrlacher volt.

A Q2-ben már Michelisz volt a leggyorsabb, aki bő egy tizedmásodpercet vert a második helyezett Magnusra. Rajtuk kívül Vervisch, Vernay és Björk jutott be a Q3-ba, ahol tehát a legjobb öt helyezett közötti sorrendről döntöttek.

A Q3-ban Michelisz futotta meg az első mért kört, aki 2:06.380-at ment, Magnus pedig 26 ezreddel verte meg a magyar pilóta idejét. Vernay több tizeddel elmaradt tőlük, Björk viszont hatalmas időt ment, és 164 ezredet adott Magnusnak.

A Q3-ban Vervisch ment utoljára pályára, aki 21 ezreddel jobbat ment Björk idejénél, így a belga pilóta szerezte meg a pole-t, a top 5 sorrendje pedig tehát Vervisch, Björk, Magnus, Michelisz, Vernay lett.

A két hétvégi verseny vasárnap 11:15-től, illetve 13:15-től kerül megrendezésre, Magyarországon pedig a Sport 1 és az Eurosport 2 közvetíti a futamokat.

Ezek a fejlesztések repítették tovább a Red Bullt a második ausztriai futamon…