Vinales úgy érzi, rossz irányba haladt a Yamaha

Jól sikerült a spanyol barcelonai tesztje, és úgy érzi, hogy végre képes jó tempót menni, ehhez pedig arra van szüksége, hogy a csapat abszolút az ő ízlésének megfelelően állítsa be a motort.

Maverick Viñales, Yamaha Factory Racing

Johann Zarco bár még csak műsodik éve versenyez a MotoGP-ben, de privát Tech 3-mas Yamahájával már többször is kiemelkedett jó teljesítményével, és 2018-as szezon pontversenyében a 4. helyen áll. Vinales szerint Zarco formája a bizonyíték arra, hogy a gyári Yamaha nem jó irányba haladt a fejlesztésekkel, jóllehet, a Francia Nagydíj óta, amelyen kiesett, már nincs sok esélye a bajnoki címre.

Vinales a Katalán Nagydíjon a hatodik helyért versenyzett Zarcóval, Vinales megpróbálta lemásolni a francia vezetési stílusát, de nem volt lenyűgözve az eredményétől.

„Megpróbáltam egy kicsit hátrébb megülni a motort, úgy, ahogyan Zarco is szokta. De ettől csak „zaklatottabb” lett a motor, sokat mozgott, nehéz volt vezetni. Ezért inkább visszatértem a saját stílusomhoz, azzal gyorsabb tudtam lenni.” – mondta Vinales.

Vinales Barcelonában nagyon gyengén rajtolt, és a verseny elején nem is tudott jó tempót menni. Ezt úgy próbálja elkerülni a jövőben a spanyol, hogy mindig teli tankkal tesztel.

A versenyt követő teszten 85 kört teljesített, és a kilencedik leggyorsabb időt futotta, az igazi érdekesség azonban az utolsó 9 köre volt, amit 1:39.797 és 1:40.144 között teljesített. Úgy véli, ez a tempó elég lehetett volna a vasárnapi győzelemhez.

„Elégedett vagyok, sok beállítást kipróbáltunk, és végre kicsit jobban működik az első gumi, jobban tudom nyomni. Az utolsó körökre a saját ízlésem szerint állítottam be a motort, és tudtam is tíz 1:39-es kört menni teli tankkal. Ez a tempó elég lehetett volna a győzelemhez. A pálya forró volt, és csúszós, de jó időket tudtam futni.” – mondta Vinales.

„Azt kértem a Yamahától, hogy a saját ízlésemre szabhassam a motor beállításait, mert megesett, hogy épp a tetszésemmel ellentétes beállítást választottunk. Tehát fontos lenne, hogy feküdjön nekem a motort, főleg az első körökben van ennek hatványozott jelentősége.” – zárta a spanyol.

Előző cikk Rossi: Augusztusig ugyanezzel a motorral fogunk versenyezni