Vettel szerint „hibás”, hogy a sprintverseny győztese kapja a statisztikákban a pole-pozíciót

Az Aston Martin Forma-1-es pilótája, Sebastian Vettel szerint nem helyes, hogy a most debütáló sprintversenyek győztese kapja hivatalosan a pole-pozíciót, miután a bajnokság egy teljesen új elemét hozták létre.

Sebastian Vettel, Aston Martin

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

A most hétvégi Brit Nagydíjon tartanak először időmérős sprintversenyt a Forma-1 történetében, miután a vasárnapi verseny rajtrácsát a 17 körös futam végeredménye fogja meghatározni.

Az F1 görcsösen próbálja elkerülni, hogy az új formátum ne vegye el a vasárnapi „Grand Prix” fényét, ezért is kapta hivatalosan a sprintkvalifikáció nevet az újdonság. Bár a pénteki napon megtartják majd a hagyományos Q1-Q2-Q3 formátummal az időmérőt is, a pole-pozíciót hivatalosan nem az időmérő, hanem a szombati sprintfutam győztese kapja majd.

Ross Brawn úgy fogalmazott, hogy az FIA szerint a pole-pozíció azt a pilótát illeti meg, aki a vasárnapi nagydíjon az első helyről rajtol, ami persze felveti a kérdést, hogy akkor Charles Leclerc monacói pole-pozícióját is el kellene-e venni, mivel másnap Max Verstappen rajtolt az élről.

Az Autosport kérdésére, hogy mit szól ahhoz, hogy hivatalosan a sprintverseny győztese kapja majd a pole-pozíciót, a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel elmondta, hogy nem ért egyet a döntéssel.

„Szerintem ez rossz döntés. A pole a megfutott leggyorsabb kör, vagy az időmérőn elért legjobb idő. Ezzel mindent kicsit bonyolultabbá tettek.”

„Minden arról függ azonban, hogy mi lesz a jövőben. Ha ez csak egy egyszeri beugró volt, akkor persze senkinek nem árt, de ha a következő szezonban, vagy később a jövőben például évi 10 ilyen verseny lesz, akkor az elég furcsa lenne.”

„A pole-pozíciót annak kéne megkapnia, aki egy körön volt a leggyorsabb. Ez egy új dolog, szóval 50 éve még nem volt ilyen. Csak egy extra rubrikát kéne hozzáadniuk a statisztikákhoz, hogy ezt elkerüljük.”

Az idei Forma-1-es szezonban még Monzában tartanak biztosan szombati sprintversenyt, míg az eredeti tervek még egy brazil futamról szólnak, azonban az ország rossz járványhelyzete a paddockbeli pletyka szerint szinte biztos, hogy eltörlik az interlagosi versenyt.

Előző cikk “Ez sz*r, sokkal rosszabb” - Ricciardónak magyarázkodnia kellett a 2022-es autó bemutatóján tett kijelentése miatt
Következő cikk Räikkönen: Érdekes lesz az új formátum…