„Verstappen azt mondta a csapatrádión, hogy Pereznek be kell jönnie új gumikért...”

Max Verstappen és Lewis Hamilton jelenleg a világ két legjobb autóversenyzője, a Red Bullnál pedig Verstappen maga dönthet arról, mit csinál, míg Pereznek hallgatnia kell a csapatra – véli a kétszeres Porsche Supercup-bajnok és Le Mans-i kategóriagyőztes Jeroen Bleekemolen.

Sergio Perez, Red Bull Racing, 3rd position, Masashi Yamamoto, General Manager, Honda Motorsport, and Max Verstappen, Red Bull Racing, 1st position, celebrate with Champagne on the podium

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

Az Amerikai Nagydíjon Max Verstappen tudott győzni, aki körülbelül 1 másodperccel hamarabb ért a célba, mint a nagy riválisa, Lewis Hamilton, így pedig a holland pilóta előnye már 12 pont a pontversenyben.

A kétszeres Porsche Supercup-bajnok és Le Mans-i kategóriagyőztes Jeroen Bleekemolen úgy véli, hogy a végül a harmadik helyen végző Perez teljesíthetne jobban is – a mexikói 42 másodperccel később ért célba, mint a csapattárs.

„Ha Perez közelebb lett volna Maxhoz, akkor a Red Bull két különböző stratégiára tehette volna a versenyzőit. Amerikában nem ez volt a helyzet, ezért Maxnak teljes mértékben a saját erősségeire kellett támaszkodnia” – mondta Bleekemolen a GPblognak.