Vergne megvédte a bajnoki címét a Formula E-ben

A Toro Rosso ex-F1-es versenyzője a tavalyi évhez hasonlóan újra felért a csúcsra a Formula E-ben, ahol a következő szezonban már a Mercedes és a Porsche is saját csapattal fogja képviseltetni magát, mely igencsak izgalmasnak ígérkezik.

Daniel Abt, Audi Sport ABT Schaeffler, Andre Lotterer, DS TECHEETAH, Lucas Di Grassi, Audi Sport ABT Schaeffler, Jean-Eric Vergne, DS TECHEETAH, Mitch Evans, Panasonic Jaguar Racing, Antonio Felix da Costa, BMW I Andretti Motorsports, Sébastien Buemi, Nissan e.Dams

Fotót készítette: Alastair Staley / Motorsport Images

Jean-Eric Vergne már az első New York-i futamon megnyerhette volna a bajnokságot, de a szombati futam katasztrofálisan sikerült számára és egyetlen egy pontot sem szerzett, míg Buemi hosszú idő után újra nyerni tudott a Formula E-ben. A második helyen Evanst intették le, addig Da Costa lett a harmadik. A mindent eldöntő verseny előtt Vergne 130, Di Grassi pedig 108 pontos volt. A francián kívül csak a brazil volt az esélyes a címre, míg a 105 pontos Evans, a 104 pontos Buemi és a 97 pontos Da Costa már nem.

A csapatok bajnokságát a DS Techeetah vezette 216 egységgel a 192 pontot számolt Audi előtt, így még ott is nyitott volt a kérdés, de nyilvánvalóan minden a címvédő Vergne és a privát csapata mellett szólt. A finálén az élről Sims várhatta a rajtot Frijns, Buemi, Bird és Vandoorne előtt. A TOP-10-ben még Abt, Rowland, Evans, Paffett, és Mortara voltak ott. A két nagy bajnokaspiráns közül Di Grassi volt előrébb a 11. helyen, közvetlen Vergne előtt, így egy igencsak izgalmas rajt várt ránk.

A második futam közel sem volt olyan látványos és fordulatos, mint az első, melynek a végén Vergne megvédte a címét, amire a Formula E-ben ezelőtt nem volt példa. Noha az Audi versenyzői, Abt és di Grassi mindent megtettek azért, hogy legalább a csapatbajnoki címet megszerezzék, nem jártak sikerrel, így a Techeetah örülhetett.

Jean-Eric Vergne, DS TECHEETAH, DS E-Tense FE19

Fotó készítője: Simon Galloway / LAT Images

A szezon utolsó győztese Frijns volt, aki nagyszerű teljesítményt nyújtott. Másodikként Sims ért célba, míg Buemi ismét dobogós lett, akit Bird és Abt követett a legjobb ötben. Pontszerző volt még Rowland, Vergne, Vandoorne, Da Costa és Paffett. Di Grassi az utolsó pillanatokban mindent egy lapra tett fel, de baleset lett belőle, és még csak pontszerző sem lett.

A Formula E 2019/2020-as szezonja november 22-én veszi kezdetét Szaúd-Arábiában, ahol már a Mercedes EQ Formula E Team és a Porsche Formula E Team is rajthoz fog állni. A két új csapat egyelőre nem jelentett be a párosát, akárcsak a BMW, a Dragon Racing, a Jaguar, a Mahindra, a NIO és a Nissan. A Virgin, az Audi és a Venturi párosa már fix, míg a bajnok Techeetah-nál csak azt tudni, hogy Vergne marad a csapatnál.

Előző cikk Vergne kikelt a versenyzőtársai ellen: "Mintha bérelt go-kartokkal mentek volna..."