Sainz: "Nagyon boldog lennék, ha Kvjat visszatérne a Forma-1-be"

Carlos Sainz Jr. az egyik legtehetségesebb ellenfelének tartja az orosz versenyzőt, aki nagyon jó esélyekkel pályázik arra, hogy visszatérjen a Forma-1-be.

Daniil Kvyat, Ferrari

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

Daniil Kvjat igen fiatalon mutatkozhatott be a Forma-1-ben 2014-ben. Mindössze 19 esztendős, 10 hónapos és 18 napos volt, amikor rajthoz állhatott a legnagyobb kategóriában. Az örökranglistán jelenleg a 8. legfiatalabb F1-es pilóta.

A 24 esztendős orosz 2014 és 2017 között 72 nagydíjon állt rajthoz, miközben 2 dobogós helyezést is szerzett. A Toro Rosso után a Red Bullhoz került a Ferrarihoz szerződött Sebastian Vettel helyére. Az első évében rögtön le is győzte Daniel Ricciardót, majd a következő szezonjában a Spanyol Nagydíjon már Max Verstappen ült a helyén.

Kvjatot mindez összetörte, és toro rossós visszafokozásával egyre rosszabb és rosszabb teljesítményt nyújtott, melynek az lett a vége, hogy kitették a Red Bull programjából. Idén a Ferrari tesztpilótájaként dolgozik, de a legutóbbi hírek arról szóltak, hogy a Red Bull a pilótahelyzete miatt visszahívhatja őt a Toro Rossóhoz.

"Hosszú a listánk, sok névvel rajta." - nyilatkozta Dr. Helmut Marko, a Red Bull tanácsadója a Motorsport-Total kérdésére. Christian Horner, Red Bull csapatfőnöke az Olasz Nagydíjon megerősítette, hogy Kvjat is a listájukon szerepel.

Sainz, aki jövőre már a McLarennel fog versenyezni, nagyon boldog lenne, ha az egykori csapattársa visszatérne.

"Amikor elhagyta a Forma-1-et, máris úgy éreztem, hogy egy nap vissza fog térni. Minden alkalommal, amikor egy kategóriában vezettem vele, visszatért a csúcsra. Legyen ez a Forma-1-ben, a Red Bullnál vagy bárhol."

"Úgy gondolom, Daniel egyike a legtehetségesebb versenyzőknek, akik ellen valaha is versenyeztem. És most úgy tűnik, jó esélye van a visszatérésre. Nagyon boldog lennék miatta, ha meg tudná csinálni."

Marko is pozitívan nyilatkozott az oroszról.

"Azt mondanám, hogy most már felnőtt. Nincs rajtunk nyomás az időt illetően, hogy megoldjuk a versenyzői helyzetet a Toro Rossónál."

Antonio Giovinazzi hiába fiatal és olasz, valamint tehetséges, nem lesz a Toro Rosso versenyzője, valamint a Red Bull kizárta azt, hogy egy Mercedes-juniort szerződtessen Esteban Ocon vagy George Russel személyében.

Előző cikk Stroll: Reménykedtem a pontszerzésben, de nem gondoltam volna, hogy sikerül
Következő cikk Az FIA szerint nem blöffölt a Mercedes, tényleg elgondolkodtak a kerékcserén