Räikkönen sürgeti az Alfa Romeót: „fel kell ébrednünk”

Kimi Räikkönen sürgősen tennie kell valamit az Alfa Romeónak, ha idén a továbbiakban is pontot szeretnének szerezni, mivel a C41 erre a jelenlegi tempójával nem képes.

Sergio Perez, Red Bull Racing RB16B, battles with Kimi Raikkonen, Alfa Romeo Racing C41

Mark Sutton / Motorsport Images

A 2021-es Brit Nagydíjon bemutatkozott sprintkvalifikációs formátumnak Kimi Räikkönen volt az egyik legnagyobb nyertese, hiszen szombaton négy helyet is javított 17 kör alatt, majd vasárnap is folyamatosan az utolsó pontszerző helyekért harcolt, érdekes módon Sergio Perezzel.

A Red Bull már Perez első kiállását is úgy időzítette, hogy azzal Räikkönen elé próbááljanak vágni, hiába indult a mexikói a kemény gumikon, ami később kétkiállásos stratégiára kényszerítette.

Ők ketten a verseny utolsó szakaszában is egymásra találtak, és hiába védekezett hősiesen Räikkönen a Red Bull ellen, végül összeértek, így a megpördülő finn csak a 15. helyen ért célba.

A leintés után Räikkönen versenymérnöke azt mondta Kiminek, hogy kár a megpördülésért, mert anélkül a 10. helyet is megszerezhette volna, erre azonban csak frusztráltan tudott reagálni a 2007-es világbajnok:

„Talán, talán, de ahhoz gyorsabbá kell tennünk az autót, ez ilyen egyszerű” – válaszolt Räikkönen a rádióban. „Nem tudok egyszerűen harcolni velük. Minden ugyanolyan, de próbálj meg harcolni a többi autóval. Gyerünk, fel kell ébrednünk, és valamit csinálnunk kell.”

Kimi később a Motorsport.com kérdésére elismerte, hogy nem is bánja, hogy elbukott egy 11. vagy 12. helyet, így legalább élvezetes csatát vívhatott, de frusztrálja, hogy a verseny előrehaladtával többet nézi a tükreit, mint a pályát.

Az Alfa Romeo már korábban leállt a 2021-es autójának fejlesztésével, egyelőre pedig csak két pontot szereztek idén, egyet Räikkönen, egyet Giovinazzi révén, de persze ott volt Räikkönen büntetése is az imolai versenyről, amely egy 9. helyébe került.

Mivel úgy tűnik, hogy a Williams megoldotta a korábban rájuk jellemző szélérzékenységi problémákat, az Alfa jogosan tart attól, hogy George Russell kiváló teljesítménye miatt még nincs biztosítva a konstruktőri 8. helyezésük.

Az Alfa Romeo vezető pályamérnöke, Xevi Pujolar is elismerte azonban, hogy az autójuk nem elég jó ahhoz, hogy önerőből pontokat szerezzen idén.

„Tudtuk, hogy ismét a pontszerző helyekhez közel csatázhatunk majd, és ha történik majd valaki az élen, akkor még közelebb kerülhetünk, de ismét hiányzott valami.”

„Próbáltunk agresszívek lennie Kimivel, és hamar kiálltunk, de még ennél is egy kicsit gyorsabb autóra lett volna szükségünk ahhoz, hogy a pontszerző helyekhez közel tudjunk maradni a verseny közepén.”

Verstappen egyedülálló rekordot döntött – érdekes statisztikák a Brit Nagydíjról

Előző cikk Russell erőt merít a jövője körüli bizonytalanságból
Következő cikk Montoya: Hamilton tudja, hogy kockáztatás nélkül nem fogja megnyerni a bajnokságot