Jelentés az időmérőről

Quartararo csak ráijesztett Marquezre a mugellói időmérőn

Marc Marquez nyerte az Olasz GP időmérőjét, Andrea Dovizioso ugyanakkor csak a kilencedik rajthelyet szerezte meg.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

A mugellói időmérő első szakaszában Michele Pirro adta meg az alaphangot öt perc elteltével, a Ducati Olasz Nagydíjon debütáló versenyzője élre állt egy remek idővel. Ezzel egy időben a MotoGP óriásai csak szenvedtek, Valentino Rossi és Jorge Lorenzo együtt 13 győzelemmel büszkélkedhet Mugellóban, ám a 2019-es év a két veteránnak egyelőre nagy csalódás.

A vb-címért küzdő Andrea Dovizioso sem tudott továbbjutó helyen állni a Q1 hajrájáig, amelyben viszont csak egy próbálkozása maradt, és azt kihasználta, 2:46.278-cal öt ezredet vert Pirróra, ők ketten jutottak tovább. Lorenzo a 17., Rossi a 18. rajthelyet szerezte meg, Johann Zarco a leintés után nagyot esett, de szerencsére saját lábán távozott.

Marc Marquez azonnal főszerepbe került a Q2 elején, először egy ártalmatlan helyzetben tette be a motorját Doviziosóé elé, majd élre állt, de nagy meglepetésre Fabio Quartararo ismét villantott, a fiatal francia 1:45.992-es idővel Marquezt is maga mögé utasította. A körrekordot ráadásul egy körrel később tovább javította 1:45.845-tel, közben Maverick Viñales is megelőzte Marquezt.

A hajrában meglepetésre folyamatosan előzték meg Marquezt, Danilo Petrucci állt a második helyre, de Morbidelli, Jack Miller is a címvédő elé került. Quartararo remek idejét csak megközelíteni tudták, a francia az utolsó szektorban nagyot vert a mezőnyre. Végül Marquez 1:45.519-cel a leintés után élre állt, Quartararo is javított korábbi idején, de ez már csak a második helyre volt elé, a harmadik helyről Petrucci rajtolhat vasárnap. Mögöttük Morbidelli, Miller, Crutchlow, Vinales, Bagnaia, Dovizioso lett a sorrend.

Helyezés Versenyző Kör Idő Különbség Intervallum Átl.seb (km/h)