Petruccit helikopter szállította el, feladta a Dakart

Danilo Petrucci műszaki hiba miatt kénytelen volt feladni a Dakart a második szakasz után.

#90 Tech 3 KTM Factory Racing: Danilo Petrucci

A.S.O.

Az olasz motorversenyző hiába kezdte remekül élete első Dakarját, hiszen az első nap után a 13. helyen állt, műszaki hiba miatt fel kell adnia a küzdelmet a 2. etapon. A 31 éves olaszt és motorját helikopterrel szállították el a helyszínről.

A baleset a második szakasz 115. kilóméterénél történt és a körülményeket még mindig vizsgálják. A szabályok értelmében folytathatja a versenyzést, de az eredménye az összetett küzdelembe már nem fog beleszámítani.

Azóta a KTM is megerősítette, hogy Petrucci szeretné folytatni a versenyzést a hátralévő szakaszokon, így holnap rajthoz állhat a harmadik napon.

Az egykori MotoGP-versenyző számára még az indulása is kérdéses volt a versenyen, hiszen a felkészülés során elesett és eltört a szárkapocscsontja, az orvosok az utolsó pillanatban engedélyezték számára a részvételt, bár az sajnos nem tartott sokáig.

A Ferrari arra kérte a pilótáit, hogy feszegessék a határokat

Előző cikk Dakar: Törlik a maratoni szakaszt az eső miatt
Következő cikk Dakar: Loeb nyerte a második szakaszt, el-Attija továbbra is az élen összesítettben