Verstappen nyerte a sprintet a Ferrarik előtt, Perez nagyot zárkózott

Az idei szezonban másodjára rendeztek sprintversenyt, ezúttal Ausztriában, az élről pedig Max Verstappen várhatta a lámpák kialvását, mögüle pedig a két Ferrari igyekezett lecsapni rá.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB18, Charles Leclerc, Ferrari F1-75, Carlos Sainz, Ferrari F1-75, George Russell, Mercedes W13, the rest of the field at the start of the Sprint race

Fotót készítette: Glenn Dunbar / Motorsport Images

A pénteki időmérő edzés nem igazán hozott nagy meglepetéseket az elejében, hiszen ismét a két Red Bull és a két Ferrari harcolhatott a pole-ért, miközben a Mercedesek ott voltak szorosan mögöttük, de végül náluk hiba csúszott a gépezetbe a Q3-ban két baleset formájában.

Sergio Perez esetében aztán később jött egy büntetés, így ő csak a 13. pozícióból indult neki a 24 körös sprintfutamnak. Az viszont még el sem indult, de már jött is az első dráma, hiszen Fernando Alonso autóján a felvezető kör előtt rajta maradtak a gumimelegítő paplanok, így a spanyol nem tudott elindulni.

Autóját ezek után visszatolták a bokszba, de számára ezzel véget is ért a nap. A verseny előtti gondok viszont még ezzel sem értek véget, mivel Csou Kuan-jü Alfája a felvezető kör végén egyszerűen leállt a célegyenes elején, és a kínai visszaesett a mezőny végére.

Ugyan ő újra tudta indítani az autót, de a kínai már csak a bokszutcából indulhatott a mezőny után. Maga a rajt jól sikerült Verstappen és a Ferrarik számára, de Carlos Sainz az 1-es kanyarban meg tudta előzni Charles Leclerc-t, és rögtön a Red Bull után eredt.

A 3-as kanyart viszont némileg elfékezte, így Leclerc a 4-es felé vissza tudott jönni a második pozícióba. A mezőny közepén Lewis Hamilton összeakadt Pierre Gaslyval, és ezt a francia bánta, mert kiforgott az AlphaTaurija.

Perez eközben sokat tudott javítani, és már az első körben a nyolcadik helyen haladt. Az első hármas mögött pedig nem történt változás, George Russell maradt a negyedik, mögötte Esteban Ocon és a két Haas érkezett.

Néhány kör elteltével az élen álló Verstappen már kényelmes előnyre tett szert, a két Ferrari azonban egymásnak esett, mert Sainz látszólag gyorsabb volt márkatársánál, és ennek megfelelően támadást is indított ellene, előzni azonban nem tudott.

A 10. körben Perez tovább folytatta a felzárkózást, és a két Haast legyűrve már a hatodik helyen haladt, a mezőny második felében pedig Alex Albon és Sebastian Vettel akadtak össze, melynek a német látta kárát, hiszen a kavicságyba csúszott, majd később fel is adta a versenyt.

A futam második felére fordulva már Hamilton vette kezelésbe a Haasokat, és látszott, hogy gyorsabb tudna lenni náluk, de nem tudott rajtuk túljutni, köszönhetően annak, hogy Mick Schumacher is használhatta a DRS-ét csapattársa révén. Ebből a párharcból végül a futam legjobb csatája lett, és a hétszeres bajnok mindent bevetett, hogy megelőzze Schumachert.

A német ifjonc viszont hosszú ideig nagyon okosan és keményen védekezett, de a 22. körben végül kénytelen volt megadni magát, így a Mercedes pilótája átvette tőle a nyolcadik helyet.

A mezőny elejében időközben már nem történt semmilyen változás, így Verstappen behúzta a sprintfutamos győzelmet, és a szerzett nyolc pontjával még kicsit növelni is tudta előnyét a bajnokságban. Mögötte Leclerc és Sainz ért be, a negyedik Russell, az ötödik Perez lett.

A holnap háromkor kezdődő főversenynek tehát ebben a sorrendben fognak majd nekivágni, és ugyan a mai csatát Verstappen nyerte, de ez a háború azért még közel sincs lefutva.