Nyolc futam, nyolc győztes: Frijns nyerte a kaotikus párizsi FE-futamot

Robin Fijns nyerte a Párizs E-Prix-t, amely az idei Formula E világbajnokság futamaihoz hasonlóan rengeteg izgalmat hozott.

Robin Frijns, Envision Virgin Racing, Audi e-tron FE05

Alastair Staley / Motorsport Images

A két mahindrás időmérős eredményét törölték a futam előtt, így Pascal Wehrlein bukta a pole pozíciót, amelyet Oliver Rowland foglalhatott el Párizsban. A repülő rajt után mindenki tartani tudta a helyét, Rowland mögött Buemi, Frijns, Massa, Günther, Lotterer, Abt, Di Grassi volt a sorrend.

Az élen álló Rowland a második körben a falban kötött ki, a brit elmérte a féktávot, de utolsóként még folytatta a versenyt. Az élen Buemi haladt a francia fővárosban, mögötte a legnagyobb csata a negyedik helyért folyt, Günther keményen védekezett Lottererrel szemben.

Frijns és Massa elsők között vették fel a támadó üzemmódot, mindketten a dobogón akartak minél előrébb kerülni, de Buemi sem tétlenkedett, így az első három kicsit leszakította magáról a mezőnyt. Lotterer végül a speciális beállításnak köszönhetően feljött a negyedik helyre, egy agresszív manőverrel előzte Günthert.

A futam egyharmadánál alaposan felborult sorrend, Buemi defekt miatt visszaesett, Frijns vette át az első helyet, míg mögé Lotterer lépett fel a második helyre, Massa pedig visszaesett a negyedik helyre. Alig több mint negyedórával a rajt után hatalmas eső zúdult Párizsra, ami miatt a futamot egészpályás sárga zászló alatt folytatta a mezőny.

A folytatásban Sims csapódott a falba, és emiatt 21 perccel a vége előtt újra előkerült a sárga zászló, ami alatt Vandoorne feladta a futamot. Az esős futam káoszba fulladt, sorra pördültek meg a versenyzők, de nem az élen, ahol továbbra is Frijns vezetett Lotterer és Abt előtt.

A futam végén még a biztonsági autó is beszállt, de ezután is volt baleset, végül hatan nem fejezték be futamot. A párizsi viadalt végül Frijns nyerte, Lotterer Róma után ismét második lett, Abt végzett még a dobogón. Mögöttük Di Grassi, Günther, Vergne, Da Costa, Paffett, Massa, Wehrlein volt az első tíz sorrendje.