Nézd újra a legendák két online versenyét: őrjítő csata Button és Magnussen között a győzelemért (videó)

Minden másodperce megérte ennek a két versenynek, amin nagyon nagy nevek vettek részt, többek között 2009 Forma-1 világbajnokával, aki ezúttal is főszerepet vállalt a The Race eseményén.

Ronnie Peterson, Lotus 72E Ford leads Emerson Fittipaldi, McLaren M23 Ford

LAT Images

Szombat este megrendezték a The Race újabb nagy virtuális eseményét. Természetesen a legnagyobb érdeklődést a legendák versenye vonzotta, ahol olyan pilóták álltak rajthoz, mint Jenson Button, Magnussen, Kanaan, Fittipaldi, Salo, Franchitti, vagy Castrovenes.

Az autó a McLaren M23 volt, mely a Forma-1 történetének egyik legkultikusabb versenygépe. Egy autó, amit még virtuális körülmények között is hatalmas élmény, és kihívás vezetni. Ezek után minden adott volt ahhoz, hogy ismét jól szórakozzunk.

A 13 körös versenyen az első méterektől kezdve egy olyan csatát láthattunk a győzelemért, amit a valóságban is megirigyelnének. Az idősebb Magnussen nagy rajtot vett, és hamar átvette a vezetést, de Button nem hagyta magát.

Fenomenális első futam volt ez, amit Jan Magnussen húzott be Button és Salo előtt, így három ex-F1-es állhatott fel a képzeletbeli dobogóra. A legjobb ötben volt még Pirro és Kanaan, akik ugyancsak nem unatkoztak a több mint 10 körös versenyen.

Teljes egészében az első futam

Ezek után minden okunk megvolt arra, hogy izzadó tenyerekkel várjuk a második legendás versenyt, amit fordított rajtráccsal indítottak útjára, tehát nem volt második időmérő. Ez a leggyorsabbnak is feladta a leckét, míg a társak előnybe kerülhettek.

Fogalmazzunk úgy, hogy a második versenyen sem volt időnk unatkozni... Rendkívül intenzív volt, és a rajt egy nagy balesettel kezdődött, ami azonnal részben befolyásolta is a végeredményt, miközben Montoya került az élre Liuzzi és Franchitti előtt, addig Solberg csak a 13. helyről folytathatta tovább.

Sajnálatos módon Button sem úszta meg incidens nélkül, így az előző verseny nyertesének esélye sem volt arra, hogy dobogóra álljon. Ezen kívül is voltak történések, amit az alább található videóban nézhettek meg.

Teljes egészében a második futam

Előző cikk Már elővásárolható a Steam-en az F1 2020
Következő cikk Kövesd élőben a WTRC Esport-versenyét: Michelisz és Tassi is ott van (19:30)