MotoGP: Espargaró megszerezte az Aprilia első MotoGP pole-pozícióját, Rossi csapata tündökölt

Aleix Espargaró a MotoGP Argentin Nagydíján megszerezte az Aprilia első modernkori pole-pozícióját, de az első sorba kvalifikálta magát Luca Marini is Valentino Rossi VR46 csapatának színeiben.

Aleix Espargaro, Aprilia Racing Team

A szállítógépek késése miatt kétnapossá szűkült argentin versenyhétvégén fantasztikus formában van az Aprilia: Aleix Espargaró és Maverick Vinales alatt is remekül mozgott a motor, míg a többi gyártó megszenvedett a huplis aszfalttal.

Espargaró pedig nem hagyta ki az óriási lehetőséget, hogy az élmezőnybe juttassa az Apriliát: az utolsó mért körével megszerezte a pole-pozíciót, és két gyakorlás után is csak 5 ezredmásodpercre volt Marc Marquez 2014-es körrekordjától.

A második helyet a Pramac Ducatival Jorge Martín szerezte meg: a spanyol tehetség őszintén elismerte, hogy nem számított arra, hogy képes lesz megverni őt az Apriliával Espargaró, de elégedett az első sorral.

Fantasztikus időmérője volt Luca Marininek: a második szezonját teljesítő olasz az FP2 utolsó pillanatában került be automatikusan a Q2-be, a kvalin pedig megmutatta, hogy nem véletlenül: a harmadik helyre hozta be a VR46 Ducatiját.

Aleix mögül testvére, Pol rajtol majd a gyári Hondával, akinek a Q1-ből is tovább kellett jutnia, Maverick Vinales pedig végül alig 1 tizedet javított az FP2-es köréhez képest, de a szezonjából így is kiemelkedő 5. helyről rajtolhat.

Mellőle Fabio Quartararo indul majd, aki elképesztően dühös volt, miután Jack Miller veszélyesen feltartotta az egyik körén.

Ismét rossz napja volt a gyári Ducatiknak: mielőtt feltartotta volna Quartararót, Miller elesett az 1-es kanyarban, végül pedig csak a 14. helyről fog rajtolni egy 3 rajthelyes büntetés és a rossz köre miatt. A szezon előtt bajnoki esélyesnek tartott Pecco Bagnaia pedig már a Q1-ben elvérzett, miután nagyon elégedetlen volt a motorjával.

A Q2 utolsó helyén a gyári KTM-mel Brad Binder végzett, miután az első két szektorideje alapján harcban lehetett volna a pole-pozícióért, de belehibázott a 7-es kanyarba, így visszaütött neki, hogy mindent egy lapra tett fel.

A bajnoki éllovas Enea Bastianininek sem volt jó napja, ő is a Q1-ben búcsúzott, Miller büntetése után a 12. helyről rajtolhat majd.

Az Argentin Nagydíjat magyar idő (CET) szerint este 8 órától tartják.