Leclerc jót nevetett a Verstappennel közös gyerekkori videón

Charles Leclerc szerint mindenhol a 7 évvel ezelőtti eset videójába botlott az Osztrák Nagydíj után, amelyen Max Verstappennel ismét a kerék a kerék elleni küzdelmet folytatott, akárcsak még a kartos időszakban.

Charles Leclerc, Ferrari and Race winner Max Verstappen, Red Bull Racing on the podium

Fotót készítette: motosport.com

A legutóbbi F1-es futamon Charles Leclerc és Max Verstappen csapott össze az első helyért, amelyet a pályán és azon kívül is a holland nyert meg. A vitatott előzést követően nem sokkal már a neten keringett egy videó, amelyen a két érintett még tinédzserként szerepel egy kart-futam után, amelyen hasonló volt a párharc, csak fordított előjellel. A 2012-es videón a WSK Euro Series versenyén is ütközött a monacói és a holland, de akkor Verstappen érezte úgy, hogy kilökték, míg Leclerc, hogy valójában sima küzdelem volt.

A monacói jót nevetett a videót látva.

"Igen, ez vicces volt, mindenhol a közösségi médiában ezt láttam. És akkor teljesen máshogy láttuk az esetet, én éreztem versenyincidensnek, ő pedig azt, hogy kilöktem. És most hét évvel később hasonló a helyzet, a Forma-1-ben küzdünk komoly csapatokban. Ez arra emlékeztet minket, hogy milyen utat tettünk meg, gyerekek voltunk, és arról álmodtunk, hogy egyszer az F1-ben versenyezhetünk, és most a Forma-1-ben versenyzünk" - mondta Leclerc.

Leclerc szerint volt pár komolyabb összetűzése a kart időszakban Max Verstappennel, és ebből a rivalizálásból most az F1 is profitálhat. "Amikor fiatal vagy, bármi történjék, azonnal ellenség leszel- Nagyon fiatalok voltunk, és még most is azok vagyunk, de sokat értünk azóta' - mondta a monacói, aki szerint az évek során normalizálódott a kapcsolata a hollanddal.

Előző cikk Leclerc-üzenet: „Kicsit feljebb tekerem az agressziómat...”