Kvjat büntetést kapott, így nem pontszerző

Daniil Kjvat szabályszegés miatt büntetést kapott az Amerikai Nagydíjat követően, amivel elvesztette a TOP-10-es tagságát. Ez még fájhat a Toro Rossónak az év végén. Sergio Pérez a bokszból rajtolva lett 10.

Daniil Kvyat, Toro Rosso

Jerry Andre / Motorsport Images

A Toro Rosso és a Racing Point fej-fej mellett halad a bajnokságban az 5. Renault mögött. Daniil Kvjat eredetileg a 10. helyen ért célba Austinban vasárnap, de végül nem lett pontszerző a büntetése miatt, így az 1 pontot a bokszból rajtolt Sergio Pérez örökölte meg.

Az FIA kivizsgálta Kvjat és Pérez esetét a végjátékban, és gyors döntést hozott. A vizsgálatra az ütközés miatt volt szükség. Ezt követően határoztak úgy, hogy Kvjat 5 másodperces büntetést kap, így elvesztette a 10. helyét, és csak 12. lett. A szankcióval Kimi Räikkönen is előrébb került, de nem pontszerző. A Toro Rosso ma mindkét autójával pontszerző lehetett volna, de nem jártak sikerrel, és Pierre Gasly a másik géppel feladta a futamot.

Előző cikk Vettel rögtön gratulált Hamiltonnak – a kölcsönös tisztelet! (videó)
Következő cikk Hamilton édesapja: Csak annyira vagy jó, amennyire jól az utolsó futamodon teljesítesz