Kizárhajták az Alfa Romeót: Hamilton és Kubica pontszerző lehet

Kimi Räikkönen és Antonio Giovinazzi sem nyugodhat meg, mert lehetséges, hogy az Alfao Romeo mindkét pontszerző helyét elveszítheti a Német Nagydíjon a futamot követően Hockenheimben.

Robert Kubica, Williams FW42, leads Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W10

Mark Sutton / Motorsport Images

Egy igazi káosz és dráma volt az idei Német Nagydíj, amit Verstappen nyert meg a 20. helyről rajtolt Vettel és a Toro Rosso-Honda orosz versenyzője, Kvjat előtt, aki tegnap éjszaka édesapa lett. A futam minden körében benne lógott a levegőben az újabb dráma, amiből többet is láthattunk, kezdve Charles Leclerc kiesésével, vagy Nico Hülkenberg „dobogós” csattanásával, de Valtteri Bottas balesete is ide sorolható.

Az Alfa Romeo is felállhatott volna a dobogóra, ám végül be kellett érniük egy 7. és 8. hellyel, de lehetséges, hogy ezt sem tarthatják meg, mivel az FIA vizsgálat alá helyezte őket. A szövetség elmondta, maga a vizsgálat mindkét autóra vonatkozik, mivel úgy látják, hogy a csapat véthetett a Sportszabályzat 21.1 cikkelye ellen, valamint ugyanez igaz a Technikai Szabályzat 9. cikkelyére, amit szintén megsérthettek.

A probléma abban merül ki, hogy a két autóhoz kapcsolódó ellenőrzött versenyadatok a start előtt nem feleltek meg a szabályzatban foglaltaknak. Ha kizárják őket, akkor Hamilton kerül a 9., míg Kubica a 10. helyre, amivel a Williams megszerezheti az első pontját a bajnokságban.

Lewis Hamilton igen jó esélyekkel pályázik arra, hogy 7 olyan rekordot is megdöntsön, ami jelenleg Michael Schumacher neve mellett szerepel a Forma-1-ben. Egyre közelebb és közelebb kerül ahhoz, hogy minden idők legeredményesebb pilótája legyen.

Előző cikk Leclerc szerint elfogadhatatlan volt a pálya azon része, ahol kicsúszott
Következő cikk Wolff: A hibák miatt hülyének tűntünk…