Hülkenberg beragadt Räikkönen mögé: „Ez sz*r...”

A Renault F1 Team német versenyzője nagyon bízik benne, hogy a 2021-es szabályváltozásokkal sokat fog változni a versenyzés a Forma-1-ben, mert jelenleg ez még mindig igen nehézkes.

Nico Hulkenberg, Renault F1 Team in Press Conference

Mark Sutton / Motorsport Images

Nico Hulkenberg eredetileg a 9. helyen ért célba a Francia Nagydíjon, de végül 8. lett, mivel az FIA megbüntette a csapattársát, Daniel Ricciardót, aki a hétvége egyik „legkeményebb” interjújával állt elő a futamot követően. Akkor azonban még nem tudhatta, hogy el fogják venni tőle a 7. helyet, amit Lando Norris ellen szerzett meg, aki azonban a 10. pozícióba csúszott vissza az utolsó körös drámában.

Hülkenberg ismét egy nehezebb időmérőt zárt, ami részben megpecsételte a sorsát, és a futam legnagyobb részében Kimi Raikkonen mögött kellett autóznia. A német megjegyezte, gyakorlatilag végig az Alfa Romeo sebességváltóját kellett néznie, de előzni nem tudott. Volt egy pillanat, amikor erre meglehetett volna a lehetősége, de nem járt sikerrel.

Nico a többi pilótához hasonlóan ismét csak az aerodinamikai helyzet miatt panaszkodik, ami 2021-től drasztikusan meg fog változni az új szabályokkal, hogy a pilóták könnyebben követhessék egymást, és adott esetben a DRS használata nélkül is előzhessenek. Ebben bízik a Renault F1 Team versenyzője, mert vasárnap beragadt Räikkönen mögé, és nem volt kiút számára.

„A probléma az, hogy nem lehet elég közel kerülni az előtted lévő autóhoz. És ebből a szempontból ez az egyik legrosszabb pálya, ahol mindig a harmadik/negyedik fokozatban vagy, és a sebesség meglehetősen magas. Az aerodinamikai hatás pedig hatalmas. Másfél órát töltöttem el azzal, hogy ezt megtapasztaljam.”

„Sz*r volt, de bízom benne, hogy a 2021-es szabályok majd a megfelelőn módon fogják mindezt kezelni. Remélhetőleg egy ilyen pályán is sokkal jobb versenyzést fogunk látni.”