Hamilton egy hajszállal nyerte a monacói FP1-et Verstappen és Bottas előtt

A két Mercedes és Max Verstappen a Red Bullal egy nagyon hasonló időt autózott, amivel a holland bevetődött Lewis Hamilton és Valtteri Bottas közé, miközben a Haas autói fekete zászlót kaptak.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W10 sits in his cockpit

Steve Etherington / Motorsport Images

A versenyzők pontban délelőtt 11 órakor kapták meg a zöld jelzést 18°C-os levegő és 24°C-os aszfalthőmérséklet mellett. A versenyzők sokat nem vártak, és azonnal akcióba lendültek: először a Sauber gurult ki a bokszból, majd jött a McLaren, a Haas, a Toro Rosso és szép lassan a többiek.

Közel 10 perc telt el, amikor a két Williams megfutotta az első időket Kubica és Russell vezetésével. A Mercedesek gyorsan egy sokkal gyorsabb körrel válaszoltak Bottas (1:17.771) és Hamilton(1:17.787) részéről. A Ferrari hasonlóan tett, és hamar sok gyors kört láthattunk tőlük, akárcsak a Renault-tól, ugyancsak a leglágyabb gumin (C5).

Miközben a versenyzők sorra szórták a gyorsabbnál gyorsabb köröket, a Haas két autója fekete zászlót kapott, ami azt jelentette, hogy azonnal vissza kellett térniük a bokszba. Pár perccel később kiderült, hogy a Haas elveszítette a telemetriai és rádiókapcsolatot a versenyzőivel. Miután az FIA nem kapott GPS-adatokat az autókról a pályán, úgy döntött, hogy azokat visszarendeli a bokszba, és amíg a helyzet nem változik, nem is engedi vissza a két pilótát, amivel nagyon sok pályaidőt veszítettek. A Haas szerint az FIA segítsége kellett ahhoz, hogy behívják a versenyzőiket a bokszba a kommunikáció elvesztése után, mivel az ilyen pályákon a bokszutca falánál nehéz manuálisan jelezni az információkat. Ekkor még több mint 1 óra volt hátra az FP1-ből.

Sergio Perez, Racing Point RP19 sits in the cockpit of his car with a medal above

Fotó készítője: Jerry Andre / Sutton Images

52 percet mutatott az óra, amikor Hamilton több mint 0.5 másodperccel vezette az edzést Verstappen előtt: 1:12.932-1:13.507. Bottas a harmadik helyen 0.2 másodperccel volt lassabb a Red Bullhoz képest, míg a negyedik pozícióból a Ferrari ex-szimulátoros versenyzője, Kvjat várhatta a folytatást a Toro Rossóval Leclerc, Gasly és Albon előtt. A legjobb tízben még a két Renault, valamint Pérez volt ott a Racing Point autójával.

Az edzést végül nem meglepő módon a Mercedes húzta be, de közvetlen a Red Bull előtt, és egészen minimális különbséggel. Hamilton és Bottas közé Verstappen érkezett meg, aki csak egy hajszálnyival maradt el a legjobb időtől, bár a német gyártó finn versenyzője is igen közel volt.

Leclerc és Vettel már nem tudta tartani a tempót a Ferrarival. A monacói a hazai pályán igen sokat adott a német kollégájának, akit Gasly követett. A Red Bull francia versenyzője még mindig sokkal lassabb, mint a holland csapattársa, ami ezen a helyszínen különösen nyomasztó lehet. Pierre éppen hogy csak a Renault előtt zárt, mely így a legjobb középcsapatként fejezte be az FP1-et Magnussen, Räikkönen és Grosjean előtt. A két Haas csak az utolsó 20 percben térhetett vissza a pályára a technikai gondjai miatt, míg Sainznak 2 másodpercen múlt a kihajtása a leintés előtt, és egy 2 perces idővel iratkozott fel a listára.

Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1 in the garage with a black arm band on in tribute of Niki Lauda

Fotó készítője: Mark Sutton / Sutton Images

A mezőny második fele Ricciardo nevével kezdődött, de az ausztrál legjobb köre igen közel volt az előtte lévőkhöz, akárcsak Giovinazzinak. A Toro Rossók már kellően távol voltak, és egyelőre a McLaren is csak küszködik, miközben folytatódik a Racing Point vesszőfutása az új csomaggal. A Williams szokásához híven a leglassabb volt, leszámítva Sainz idejét a nagyon problémás programja után.

FP1 - Monacói Nagydíj

Helyezés Versenyző Kör Idő Különbség Intervallum Átl.seb (km/h)