Hamilton brutális űridővel nyerte a Francia Nagydíj időmérőjét, Vettel csak a 7.

Lewis Hamilton egy egészen elképesztő körrekorddal a neve mellett nyerte meg a Francia Nagydíj időmérő edzését Valtteri Bottas előtt, akinek esélye sem volt a csapattársa ellen, miközben a két McLaren az 5. és 6. helyen végzett, megelőzve Sebastian Vettel Ferrariját. Charles Leclerc a másik SF90-nel harmadik lett.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W10

Fotót készítette: Jerry Andre / Motorsport Images

FP3

Az FP1 és az FP2 után az FP3-at is a Mercedes húzta, méghozzá meggyőző fölénnyel. Az időmérő előtt úgy tűnt, a Ferrari közelebb kerülhet a németekhez, de Sebastian Vettel és Charles Leclerc is tehetetlen volt, akik egy rendkívül hasonló kört futottak meg gymáshoz képest, akárcsak az élen Valtteri Bottas és Lewis Hamilton. A problémát az a bizonyos 0.4 másodperc jelentette, ami ott volt a két csapat autója között. A Red Bull Racing pedig drasztikus különbséget szedett össze a súlyos tapadási problémái miatt, így nekik sokkal inkább a McLarenre kellett figyelniük, bár a Renault sem volt túl messze az új motorjával.

Q1

A Q1 a szokásostól eltérően nagyon látványosra és izgalmasra sikeredett. A kiesők között nem volt nagy meglepetés Kvjat, Grosjean, Stroll, Russell és Kubica személyében. Az azonban mindenképpen látványos volt, hogy Pérez a másik RP-autóval 6. lett, közvetlen Ricciardo és Hülkenberg előtt, akik a 4. és 5. helyen mentek tovább a Q2-be. Igaz, ők mind egy plusz szettet használtak, akárcsak Räikkönen, Norris és Sainz a TOP-10-ben.

A 10. helyen Vettel végzett, majd jött Gasly, Magnussen, Giovinazzi, Verstappen és az utolsó bejutó Albon. A Red Bull akár ismét bajba kerülhetett volna, de megúszták a dolgot. Grosjean számára azonban kellemetlen volt a helyzet, mivel a csapattársa simán bejutott a következő körbe, míg ő nem. A Q1 legjobb idejét Bottas rakta össze Hamilton és Leclerc előtt. Itt még igen közeliek voltak az idők.

Q2

A Q2 hasonlóan izgalmasra sikeredett, miközben a Ferrari, a Mercedes és a Red Bull a közepes tappancsokon, ami azt jelenti, hogy ezzel a gumival fognak elrajtolni, kivéve Gaslyt, aki lágyon mente a legjobb idejét, akárcsak az Alfa Romeo olasz pilótája. Giovinazzi egy újabb időmérő edzésen győzte le Räikkönent, aki csak 12. lett. A TOP-10-ben Norris az 5., Sainz a 7. helyen közepesen ment tovább. Rajtuk kívül még Ricciardo abszolválta sikeresen a Q2-t, míg Hülkenberg a régi motorral simán kiesett a 13. helyen.

Q3

A Q3-ban azt láthattuk, amit oly sokan sejtettek: Mercedes-dominancia, ráadásul Hamilton egészen elképesztő kört futott. Ez az idei harmadik, míg pályafutása 86. rajtelsősége. Bottasnak kvázi esélye sem volt, főleg a hibáival. Leclerc lett a harmadik a Ferrarival, de a hátránya még a finnhez képest is jelentős volt, majd Verstappen következett és nagy meglepetésre a két McLaren. Vettel, aki csak egy kört ment, 7. lett. A német az első etapját nem fejezte be, mert a felváltásnál problémát észlelt. Gasly a 9., Giovinazzi a 10. helyet szerezte meg.

Helyezés Versenyző Kör Idő Különbség Intervallum Átl.seb (km/h)