Hamilton Belgiumban is győzött, a Ferrari pont nélkül zárt!

A Belga Nagydíjon Lewis Hamilton, a Mercedes hatszoros világbajnoka szerezte meg a futamgyőzelmet, mögötte pedig Valtteri Bottas és Max Verstappen végzett. Daniel Ricciardo boldog lehet, hiszen negyedik lett a Renault-val, míg a Ferrari pont nélkül maradt az ikonikus helyszínen.

Pole man Lewis Hamilton, Mercedes-AMG Petronas F1, celebrates with a tribute to actor Chadwick Boseman in Parc Ferme

Fotót készítette: Steve Etherington / Motorsport Images

A Belga Nagydíj első drámájára már a rajt előtt sor került: Carlos Sainz Jr. nem tudott elrajtolni a hetedik helyről, technikai hiba miatt már a felvezető körben fel kellett adnia a versenyt. Így Hamilton rajtolhatott az élről, mögötte Bottas, Verstappen, Ricciardo, Albon és Ocon jött, Perez pedig rögtön a rajt előtt „nyert” egy helyezést.

A rajtnál az első négy helyezett tartotta a pozícióját, bár Ricciardo megpróbált elmenni Verstappen mellett, végül nem járt sikerrel. Ocon feljött az ötödik helyre, Albon visszaesett a hatodikra, a további sorrend a pontszerző helyeken Stroll, a remek első kört futó Leclerc, Gasly és Perez volt.

Gasly nem sokkal később megelőzte Leclerc-t, így feljött a nyolcadik helyre, majd Perez is elment a monacói pilóta mellett. Az első körökben még Hamilton nem kifejezetten lógott el Bottastól, a finn hátránya 1 és 2 másodperc között volt. Leclerc pedig a 6. körben már a top-10-en kívül volt, hiszen az egyenesben sokkal jobb volt a McLaren tempója.

A 11. körben aztán hatalmas balesetnek lehettünk szemtanúi: Antonio Giovinazzi és George Russell autója is nagyon összetört, rengeteg törmeléket hagyva a pályán. Később lehetett látni, hogy Giovinazzi a kigyorsításnál hibázott, Russell kocsijának elejét pedig az egyik leszakadó gumi találta el, így mindkettejük versenye véget ért.

Ennek következtében bejött a safety car: Hamilton, Bottas és Verstappen az élen maradt, Gasly és Perez nem jött ki a bokszba, így a negyedik és ötödik helyre jöttek előre, majd Ricciardo következett, Albon a bokszban Ocon elé került, Stroll a kilencedik, Norris a tizedik helyen állt, amikor még 17 autó volt versenyben.

A safety caros újraindításnál a top-10-ben nem változtak a pozíciót, Hamilton pedig arra panaszkodott a rádión keresztül, hogy kezd motorerőt veszteni, a csapat pedig azt közölte vele, hogy minden rendben van - Bottas ekkor 1 másodpercre volt a hatszoros világbajnok csapattárstól. Räikkönen pedig a 12. helyért megelőzte a Ferrari-pilóta Vettelt.

Ricciardo a 17. körben megelőzte a még mindig lágy gumin köröző Perezt, így feljött az ötödik helyre, majd Albon is elment a mexikói mellett. Vettel és Leclerc eközben a 12. pozícióért csatázott egymással, és kicsit össze is értek egymással.

A 21. körben Ricciardo még egy pozíciót nyert: el tudott menni Gasly mellett is, ezzel ismét a negyedik helyen állt az ausztrál, Verstappentől azonban már 12 másodpercre volt. Hamilton előnye az élen szűk 3 másodperc volt, Verstappen pedig körülbelül 1,5 másodperces lemaradásban követte Bottast.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB16, arrives on the grid

Fotó készítője: Andy Hone / Motorsport Images

Néhány körrel később Albon is elment Gasly mellett, ekkor a top-10 állása Hamilton, Bottas, Verstappen, Ricciardo, Albon, Gasly, Ocon, Stroll, Norris, Kvjat volt, Hamilton pedig megfutotta a verseny leggyorsabb körét.

A 26. körben Ocon is megelőzte Gaslyt, az AlphaTauri versenyzője pedig ezután kiállt a bokszba, Leclerc pedig közepes keveréken megfutotta a leggyorsabb kört a 17. helyen állva.

Perez egyre feljebb lopta magát a bokszkiállása után, és Räikkönen megelőzésével már a 10. helyen haladt, Hamilton pedig el tudott nyúlni Bottastól, Bottas pedig Verstappentől. A 35. körben Bottastól érkezett érdekes rádióüzenet: elkezdett zsibbadni a bal lába.

7 körrel a leintés előtt a top-10 állása Hamilton, Bottas, Verstappen, Ricciardo, Albon, Ocon, Norris, Stroll, Perez, Gasly volt, Hamilton pedig elrontotta a célegyenes előtti sikánt, amivel körülbelül 1 másodpercet vesztett, de így is maradt bő 5 másodpercnyi fórja.

Bottas hasonlóképpen rontotta el a sikánt, mint Hamilton, és azt az üzenetet kapta, hogy kerülje a kerékvetőket. Gasly 5 körrel a futam vége előtt megelőzte Perezt, így a kilencedik helyre jött fel a francia versenyző.

A verseny vége felé Ocon keményen támadta Albont, és meg is tudta előzni a thait, Gasly pedig még el tudott menni Stroll mellett. A pontszerzők további sorrendje már nem változott az utolsó körökben, így Hamilton 25 pontot gyűjtött be, és tovább növelte az előnyét a világbajnoki pontversenyben, a leggyorsabb kört pedig Daniel Ricciardo futotta meg.

Wolff: Fizikailag lehetetlen, amit Hamilton kér...