Hamilton a csapatutasításról: "Az emberek nem emlékeznek, Schumacher hogyan lett bajnok"

Az Orosz Nagydíjon a Mercedes csapatutasítása nagy port kavart - Lewis Hamilton azonban Michael Schumacher példájával élt, ugyanis az emberek hosszútávon csak arra emlékeznek, ki nyerte a bajnokságot.

Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1 and Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 celebrate with the champagne on the podium

Fotót készítette: Simon Galloway / Motorsport Images

Second place Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1, and Race winner Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1, on the podium
Sebastian Vettel, Ferrari, Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 and Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1 celebrate with the champagne on the podium
Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1 and Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 with the champagne on the podium
Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1 and Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 in the press conference
Paul di Resta, Sky TV and Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 in parc ferme
Race winner Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1, congratulates Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1
Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 and Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1 on the podium
Podium: Race winner Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1, and second place Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1
Valtteri Bottas, Mercedes AMG F1 W09 leads Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W09

Hamilton már 50 pontra növelte előnyét Sebastian Vettel előtt, miután megnyerte az Orosz Nagydíjat, miközben a ferraris csak harmadik lett. Ez a különbség mindössze 43 pontra rúgna, ha a Mercedes nem alkalmazott volna csapatutasítást, és hagyja, hogy Valtteri Bottas nyerjen Lewis Hamilton előtt.

A Mercedes első embere, Toto Wolff csak annyit mondott, hogy inkább legyen "rossz zsaru", semmint egy "idióta" a szezon végén. Maga a címvédő is nagyon kényelmetlenül érezte magát a futamot követően, hiszen nem szerette volna, hogy az ölébe hulljon a győzelem - épp ezért fontolóra vette, hogy a verseny végén majd visszaadja az első pozíciót Bottasnak.

"Nagyon ellentmondásosnak éreztem." - vallotta be Hamilton az UOL Esporte előtt - "Teljesen letaglózott, de tudom, hogy a csapat ezt akarta, hiszen 10 ponttal többel szerettek volna távozni. Ez volt a végső cél, hogy 10 ponttal többet szerezzünk, ne csak hárommal vagy ilyesmi. Ellentmondásosnak éreztem a helyzetet, hiszen a csapat akarta ezt, és azt is tudom, hogy mi is ezt akartuk, de közben azzal is tisztában voltam, mi a helyes."

"A bajnoki címek esetében azonban az emberek nem emlékeznek a helyesre és a helytelenre - csak az marad meg, hogy ki nyert."

"Ha megnézzük Michael Schumachert, akinek hét bajnoki címe van, és az egyik legnagyobb versenyző, akkor feltehetjük a kérdést, hogy mindig jó döntéseket hozott-e? Ki tudja, inkább úgy fogalmaznék, gyakran okos döntéseket hozott, hiszen így tudott nyerni, és így tudta minden évben elhappolni a konstruktőri bajnoki címet is."

Hamilton már olyan komoly előnnyel rendelkezik, hogy nem is kell megnyernie a fennmaradó öt versenyt, hogy megszerezze pályafutása ötödik bajnoki címét. 50 pont éppen két futamgyőzelemnek felel meg, vagyis ha a mostanában látott domináns formáját megtartja, akkor a cím sorsa még a szezon vége előtt eldőlhet.

Előző cikk A Ferrari tempóelőnye már a múlté: az FIA második szenzora miatt?!