Verstappen a futam végén esett ki, Hamilton is a pontokon kívül, Perez nyert Vettel előtt!

Nem sokon múlt a Red Bull kettős győzelme, de Max Verstappen a futam utolsó köreiben kiesett, majd az újraindításnál Lewis Hamilton visszaesett a mezőny végére, így Sergio Perez nyert Sebastian Vettel előtt.

Sergio Perez, Red Bull Racing RB16B

Charles Coates / Motorsport Images

A Ferrari-pilóta Charles Leclerc kezdhette meg az élről az Azeri Nagydíjat, mögötte Lewis Hamilton, Max Verstappen, Pierre Gasly, Carlos Sainz és Sergio Perez következett a rajtrácson a végtelenül izgalmas időmérő eredményeként.

Szép, tiszta rajtot láthattunk, az első három helyen változatlan volt a sorrend, Perez feljött a negyedik helyre, majd Gasly, Sainz, Alonso, Cunoda, Vettel, Bottas volt a top 10 sorrendje, majd a 3. körben Hamilton átvette a vezetést.

A 4. körben Ocon adta fel a versenyt technikai probléma miatt, így 19-en maradtak versenyben. Verstappen a 7. körben tudott elmenni Leclerc mellett, Cunoda pedig Alonso megelőzésével a 7. helyre jött fel.

A 8. körben Perez is megelőzte Leclerc-t, így közvetlenül két Red Bull került Hamilton mögé, miközben Bottas a 9. pozícióban állt. Az élmezőnyből Leclerc és Cunoda is meglehetősen hamar jött ki a bokszba, így Gasly átmenetileg a 4. pozícióba került.

Hamilton kijött a bokszba, viszont mivel Gasly is kijött, nem tudott rögtön elindulni a kerékcseréje után, így amikor a két Red Bull-os is kijött, a brit pilóta mögéjük került. Sainz eközben meleg pillanatokat élt át: a menekülőútról kellett visszajönnie, miután blokkoltak a kerekei.

Vettel sokáig húzta az első etapját, ami ki is fizetődött: a 7. helyre jött vissza a 11. pozícióból rajtoló német, így a pontszerzők állása Verstappen, Perez, Hamilton, Stroll (kiállás nélkül), Gasly, Leclerc, Vettel, Cunoda, Norris, Bottas volt.

Hamilton egy ideig közel volt Perezhez, de aztán kissé szétszakadt az első három, és Verstappen előnye Perezhez képest 6, Hamiltonhoz képest 9 másodperc volt. A 31. körben aztán Stroll törte össze az Aston Martint, és bejött a safety car - a kanadai pilóta defektet kapott az egyenesben.

A safety car mögött Verstappen, Perez, Hamilton, Gasly, Leclerc, Vettel, Cunoda, Norris, Bottas, Ricciardo volt a top 10 sorrendje. A biztonsági autós időszak alatt Alonso, Giovinazzi, Russell és Schumacher jött be a bokszba - utóbbi jobb elsője nem került fel megfelelően, ezért először vissza kellett tolni a bokszba, csak utána jöhetett ki újra a pályára.

Az újraindításnál Hamilton keményen támadta Perezt, de megelőzni nem tudta, Vettel viszont feljött az 5. helyre Leclerc megelőzésével, majd Gaslyt is megelőzte a négyszeres világbajnok német.

Amikor már csak 10 kör volt hátra a versenyből, Verstappen volt a leggyorsabb a pályán, Hamilton pedig DRS-távolságon belül volt Perezhez képest, de továbbra sem tudott előzni. A csapattársa, Bottas pedig egészen a 14. helyig csúszott vissza.

Verstappen néhány körrel a leintés előtt kapott defektet, ennek következtében pedig bejött a safety car. A futamot piros zászlóval megszakították, az álló rajt előtt Perez vezetett Hamilton és Vettel előtt, Gasly, Leclerc, Cunoda, Norris, Sainz, Ricciardo és Alonso állt még pontszerző helyen ekkor.

Hamilton az álló rajtos újraindítást követően elfékezte magát és visszaesett a mezőny végére, így az állás Perez, Vettel, Gasly volt az utolsó előtti körben. Végül tehát Perez nyert Vettel és Gasly előtt, a további sorrend: Leclerc, Norris, Alonso, Cunoda, Sainz, Ricciardo, Räikkönen.