Jelentés az időmérőről

Verstappené az F1-es szezon első pole-ja, Vettel már a Q1-ben búcsúzott!

Rendkívül izgalmas kvalifikációnak lehettünk szemtanúi a Forma-1 2021-es szezonnyitóján: a bahreini pályán a Red Bull-pilóta Max Verstappen volt a leggyorsabb, Sebastian Vettel a Q1-ben, Sergio Perez a Q2-ben búcsúzott új csapatának színeiben.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB16B

Mark Sutton / Motorsport Images

Ma délután rendezték a Forma-1 2021-es idényének első időmérőjét Bahreinben. A kvalifikáció előtti három szabadedzésen közös pont volt, hogy Max Verstappen volt a leggyorsabb, és a szakértők szerint a holland versenyzőnek volt a legkomolyabb esélye a pole-pozíció megszerzésére.

A Q1 elején Mazepin pördült meg a 13-as kanyarnál, az első mért kör pedig a másik Haas-pilóta nevéhez, Mick Schumacher fűződött. Az első szakasz felénél kezdtek el érkezni sorban a versenyképesebb körök, ekkor Hamilton állt az élre, majd Verstappen vette át tőle a vezetést, Cunoda pedig feljött a második helyre.

Az első gyors körök után Ocon, Latifi, Russell, Mazepin és Schumacher állt kieső helyen, azonban a két Alfa Romeo-pilóta sem érezhette magát biztonságban a „tűzijáték” előtt. Végül Ocon, Latifi, Vettel, Schumacher és Mazepin esett ki, a négyszeres világbajnok szempontjából nem kezdődik jól az Aston-sztori, viszont ezúttal peches volt, hiszen Mazepin megpördülése miatt nem sikerült jól az első szektora.

Helyezés Versenyző Autó Kör Idő Hátrány Intervallum km/ó
1 Netherlands Max Verstappen Red Bull 3 1'30.499     215.286
2 Japan Yuki Tsunoda AlphaTauri 3 1'30.607 0.108 0.108 215.029
3 United Kingdom Lewis Hamilton Mercedes 6 1'30.617 0.118 0.010 215.006

A Ferrari sem lehetett boldog: hiába jutott be Leclerc és Sainz is a Q2-be, a spanyol pilótának megállt a motorja a levezető körön, ennek ellenére ismét ki tudott jönni a pályára. A Red Bullok, a Mercedesek, a McLarenek és az AlphaTaurik a közepes keveréken kezdték meg a körözést.

Russellen kívül mindenki megfutotta az első körét, ekkor Hamilton, Verstappen, Bottas volt az élmezőny állása, a brit 2 tizeddel előzte meg a Red Bull-pilótát. A kiesőzónában ekkor Giovinazzi, Räikkönen, Ricciardo, Perez és Russell állt, az ausztrál és a mexikói idejét törölték pályaelhagyás miatt. A Williams-pilóta végül üres pályán futotta meg a körét, ez a 13. helyre volt elég ekkor.

A Q2 vége elképesztőre sikerült: Sainz volt a leggyorsabb, aki 1 ezreddel végzett Leclerc előtt, majd következett Hamilton közepesen és Norris lágyon. Perez végül kiesett a közepesen, ahogy Cunoda is, Giovinazzi a 12., Räikkönen a 14., Russell a 15. lett a piros oldalfalú keveréken.

1 Spain Carlos Sainz Jr. Ferrari 11 1'30.009     216.458
2 Monaco Charles Leclerc Ferrari 12 1'30.010 0.001 0.001 216.455
3 United Kingdom Lewis Hamilton Mercedes 12 1'30.085 0.076 0.075 216.275

A legjobb 10-be tehát a két Ferrari, a két Mercedes, a két McLaren, illetve Verstappen, Gasly, Alonso és Stroll jutott be, és okkal vártunk egy izgalmas Q3-at az eddig látottak alapján.

A Q3-ban Leclerc, Alonso és Stroll maradt a bokszban az első "felvonásnál", a többi 7 pilóta pedig a lágy gumikon ment ki. Verstappen állt az élre, aki 23 ezreddel állt Hamilton előtt, majd Gasly, Bottas, Sainz, Ricciardo, Norris volt a további sorrend. Stroll kicsit később ment pályára, Sainz és Ricciardo közé jött be, ami a hatodik helyet jelentette.

Az utolsó körök sorát Valtteri Bottas indította, de nem ő örülhetett a végén: Verstappen közel 4 tizedmásodperces előnnyel szerezte meg az első rajtkockát Hamilton és Bottas előtt, majd Leclerc, Gasly, Ricciardo, Norris, Sainz, Alonso és Stroll következett.