Verstappen a kiváló versenye után: Minden jól ment, jó érzés, hogy megvertem Ricciardót

Max Verstappen kihozta a maximumot az Orosz Nagydíjból, hiszen a 19. helyről rajtolva az ötödik helyre hozta be a Red Bullt a születésnapos holland pilóta.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB14 and Charles Leclerc, Sauber C37

Manuel Goria / Motorsport Images

Nico Hulkenberg, Renault Sport F1 Team R.S. 18, leads Max Verstappen, Red Bull Racing RB14
Romain Grosjean, Haas F1 Team VF-18, leads Sergio Perez, Racing Point Force India VJM11, Marcus Ericsson, Sauber C37, Sergey Sirotkin, Williams FW41, Lance Stroll, Williams FW41, Carlos Sainz Jr., Renault Sport F1 Team R.S. 18, Nico Hulkenberg, Renault Sport F1 Team R.S. 18, Fernando Alonso, McLaren MCL33, and Max Verstappen, Red Bull Racing RB14, at the start
Max Verstappen, Red Bull Racing RB14, leads Romain Grosjean, Haas F1 Team VF-18, and Marcus Ericsson, Sauber C37
Max Verstappen, Red Bull Racing RB14
Max Verstappen, Red Bull Racing RB14, leads Charles Leclerc, Sauber C37
Brendon Hartley, Scuderia Toro Rosso talking ti Max Verstappen, Red Bull Racing
Max Verstappen, Red Bull Racing on a Russian matryoshka

Max Verstappen a 2018-as szezon 16. versenyét a 19. helyről kezdte meg, miután szombaton továbbjutott a Q2-be, de ott már a hátrasorolásának a tudatában nem gurult ki a pályára. A Red Bull két pilótája szabadon választhatott gumit, ők pedig a lágy keverék mellett döntöttek.

A 21. születésnapját ünneplő holland kitűnően kezdte a versenyt, az első körben 6 helyet jött előre, és már a 13. helyen volt. Verstappen lendülete nem hagyott alább, úgy ment át a mezőnyön, mint kés a vajon, 8 kör után már az ötödik pozícióban volt.

„Jól ment. Jól kaptam el a rajtot, és már a verseny elején sikerült feljönnöm az ötödik helyre, aminek nagyon örültem. Az autóban kiválóan éreztem magam, és szerencsére a gumik tapadása is nagyszerű volt. Ennek köszönhetően tudtam sokat előzni.” – mondta Verstappen a Ziggo Sportnak.

Majd miután a top-4 teljesítette a bokszkiállását, számos körön keresztül vezette a versenyt, de miután 10 körrel a vége előtt ő is kilátogatott a bokszba, nem volt esélye az ötödik helynél előrébb végezni. Viszont összességében sikeresen napot zárt Verstappen.

Verstappen a bokszkiállásakor az ultralágyat választotta, mivel nem bízott a hiperlágy keverékben.

„Célba kellett érnem az autómmal. Nem volt esélyem arra, hogy ennél jobb eredményt érjek el, a hiperlágy gumi pedig egyébként is, 3 kör után már nem tapad rendesen. Ezért nem választottuk ezt a keveréket.”

A Red Bull hollandja 49 másodperccel végzett csapattársa, Daniel Ricciardo előtt a futamon, aki a hatodik helyen ért célba.

„Örülök neki, ez is jó érzés.” – kommentálta Verstappen az eredményt.

A jövő héten Japánba látogat az F1 világa, a holland erről is szót ejtett.

„Meglátjuk, mi lesz. A pályán van egy DRS nélküli hosszú egyenes, ami megnehezíti a dolgunkat. De majd meglátjuk, ezen a hétvégén kiváló volt a kocsi.”

Max Verstappen a teljesítményével megszerezte „A nap versenyzője” címet is, a Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner nem győzte dicsérni a hollandot.

„Kiemelkedően jó futamot futott a 21. születésnapján. Az első 6-7 kör önmagában is rendkívül impresszív volt.”

Horner nem teljesen biztos benne, hogy jó döntést hoztak azzal, hogy kicserélték a motort, ennek következtében pedig a rajtrács végéről indultak.

„Erősebbek voltunk, mint amire számítottunk. Szombaton felvehettük volna a Ferrarikkal a versenyt. A kocsink gyors. Ahogy jobb motorunk lesz, fel fogjuk tudni venni a versenyt a Ferrarival és a Mercedesszel.” – magyarázta a csapatfőnök.

Horner azt is elárulta, hogy a motor megkímélése miatt nem vette üldözőbe Verstappen Raikkönent.

„Kár, hogy ki kellett jönnünk a bokszba, de természetesen kötelező a bokszkiállás. A többi keverék nagyon gyorsan kopott, ezért a lehető legkésőbb hoztuk ki Maxot."

„A verseny ezen szakaszában már túl nagy volt a hátrányunk Kimivel szemben, így inkább azt az utat választottuk, hogy takarékoskodunk a motorral.”

Előző cikk Ocon nem örült annak, hogy helyet kellett cserélnie Pérezzel
Következő cikk Bottas tudja, hogy a trófea nélkül is ő az Orosz GP győztese: "Az csak egy darab fém"