Videón, ahogy Ocon kiüti Verstappent és megfosztja a győzelemtől

Max Verstappen futama ideálisan alakult, azonban Esteban Ocon lekörözése közben egy olyan dolog történt, amire nem sokan számítottak…

Max Verstappen, Red Bull Racing RB14 Tag Heuer, overtakes Esteban Ocon, Force India VJM11 Mercedes, before the pair make contact.

Andy Hone / Motorsport Images

Max Verstappen és a Red Bull jól összeállt a Brazil Nagydíjra, az energiaitalosok két pilótája végül a második és a negyedik helyen értek célba az ötödik és a tizenegyedik helyről indulva. Ez már önmagában is megmutatja, hogy jól teljesítettek, de ebben több is lehetett volna…

És úgy tűnt, hogy lesz is: miután az élmezőny összes pilótája teljesítette a bokszkiállását, Hamilton volt az élen, őt pedig Verstappen követte. A holland egyre közelebb került Hamiltonhoz, majd remekül meg is előzte az ötszörös világbajnok britet.

Viszont egy ártatlan szituációban, lekörözés közben Esteban Ocon érthetetlenül belehajtott Max Verstappenbe, talán vissza akarta venni a körét. Egy biztos, ezzel Verstappen visszaesett a második helyre, és több, mint 5 másodperces hátrányba került vele szemben.

A 2019-es évet valószínűsíthetően „cserepadon” töltő francia az incidensért egy 10 másodperces stop-and-go büntetést kapott, de ezzel semmit sem vesztett, mivel egyébként sem állt pontszerző helyen a Brazíliában nem túl erős Force Indiával.

Verstappen a verseny végéig hajtott a győzelemért, azonban a hátránya túl nagynak bizonyult, végül másfél másodperces hátrányban ért célba. Ha a győzelmet nem, is a nézők szavazatai alapján a „nap versenyzője” címet megszerezte a 21 éves pilóta, ami semmiképpen sem kárpótolja az elvesztett győzelemért, azonban mutatja, hogy végig kiválóan versenyzett Interlagosban.

A verseny után a Canal+ felvételén látszott, hogy Max Verstappen nehezen viselte az eseményeket. A holland először odament méltatlankodni a "kollégához", majd többször is meglökte őt, amit Ocon megdöbbenve vett tudomásul. Végül Verstappen a dobogón a pezsgőzésre sem maradt ott, gyorsan elsietett a helyszínről.