Ezért nem fontos Wolffnak, hogy második legyen a Mercedes idén a konstruktőri bajnokságban

Toto Wolff Ayrton Senna híres idézetével magyarázza, hogy miért nem lesznek annyira fontosak a Mercedesnek a 2022-es szezon második felében elért eredményeik.

George Russell, Mercedes W13, Carlos Sainz, Ferrari F1-75

Fotót készítette: Steve Etherington / Motorsport Images

Annak ellenére, hogy a Mercedes a körülményektől függően alkalmanként körönként 1 másodperccel lassabb autóval rendelkezett a Ferrarinál a szezon első felének legnagyobb részében, csak 30 pontos a lemaradásuk a maranellóiakhoz képest a konstruktőri bajnokságban.

A 2022-es Magyar Nagydíjon a szezon során először önerőből is harcolt a futamgyőzelemért a Mercedes, George Russell pole-pozíciója után Lewis Hamilton a versenyen több etapban is gyorsabb volt Verstappennél – azt persze nem tudjuk, hogy a holland pontosan mennyire tekerte fel a motorját, de mivel a 10. helyről rajtolt, olyan sokat nem spórolhatott.

A tabellán jól mutató eredmények helyett azonban a Mercedes csapatfőnökét, Toto Wolffot sokkal jobban foglalkoztatja a csapata által végzett munka, amelynek, ha nem is idén, de jövőre beérhet a gyümölcse.

A Motorsport.com kérdésére, miszerint megcélozzák-e a Ferrari legyőzését a konstruktőri bajnokságban, Wolff Ayrton Sennától idézett.

„A második az első vesztes. Egyáltalán nem releváns, hogy a szezon végén a második vagy a harmadik helyet szerezzük-e meg a konstruktőri bajnokságban. Ennél sokkal fontosabb, hogy milyen munkát végzünk a versenyautónkkal a futamok alatt, és jó irányba fejlesszük azt, hogy aztán önerőből győzhessük le a Ferrarikat és a Red Bullokat.”

„Ahelyett, hogy az idei tabellával foglalkoznánk, fel kell készülnünk a következő szezonra.”

Wolff elismerte, hogy „nagyon biztató volt” látnia, hogy Russell a Magyar Nagydíj elején önerőből a Ferrarik előtt tudott maradni, de szerinte még nincsenek azon a szinten, hogy ez idén rendszeressé váljon.

Az osztrák menedzser minimális betekintést adott abba is, min változtattak a Hungaroringen ahhoz, hogy jól működjön a W13, ugyanis elmondása szerint eddig „túlságosan is konzervatívak” voltak az autó beállításaival.

Előző cikk Schumacher: „Bűnös dolog elengedni egy olyan gyöngyszemet, mint Alonso”
Következő cikk Hamilton „új legjobb barátjával” csinált fotót, elhagyta Ruandát (képek)