Egy új csapat mutatkozott be a Forma-1 előszobájában: itt a Hitech Grand Prix

Nem sokkal ezelőtt az F2 büszkén jelentette be, hogy a Hitech Grand Prix is a 2020-as rajtrács részese lesz. Egy késői debütáló, ahol nagyon sokat tettek azért, hogy a projekt létrejöjjön.

Giuliano Alesi, Trident, leads Luca Ghiotto, UNI Virtuosi Racing, and Nicholas Latifi, Dams, at the start of the race

Fotót készítette: Joe Portlock / Motorsport Images

A Hitech Grand Prix 2015 óta működik, és a csapat azóta elért pár fontosabb sikert a motorsportban, ami magában foglalja a tavalyi F3-as széria második helyezését, benne a 4 győzelemmel, az 1 rajtelsőséggel és 6 dobogós helyezésessel.

A csapat első F2-es fellépése Bahreinben lesz március első hetében, ami a hivatalos téli teszteket jelenteni. Bruno Michel, az F2 vezérigazgatója elmondta, örülnek a Hitech Grand Prix érkezésének, és mint azt korábban többször is hangsúlyozták, sok csapat érdeklődik a szériájuk iránt. Az új csapat azonban kellően meggyőző volt.

A Hitech Grand Prix tulajdonosa, Oliver Oakes tudja, hogy ezzel a kései csatlakozással megnehezítik a dolgukat, különösképpen azután, hogy a bajnokság a 18 colos kerekekre váltott át, de mindig is az volt a céljuk, hogy megérkezzenek az F2-be, miután helytálltak az F3-ban. Ez időközben meg is történt, így adott volt a szintlépés.

Ez azt is jelenti, hogy idén már 22 autó lesz a rajtrácson az F2-ben. Egyelőre azonban nem tudni, hogy kik lesznek a versenyzők az alakulatnál. A pletykák szerint Luca Ghiotto lehet az egyik esélyes, akinek van F2-es tapasztalata. Nikita Mazepin pedig a másik ülést foglalhatná el.

Carlos Sainz közel 60 évesen is felért a csúcsra, bizonyítván, hogy a kor messze nem minden. Nagyszerű felvételek a Dakar Rali utolsó szakaszáról, közvetlen a befutó előtt.