Egy hihetetlen nap Hülkenberg számára a Forma-1-ben: pole a Brazil Nagydíjon

Nico Hülkenberg azonban még a dobogóra sem tudott felállni a futamon. Sőt, azóta sem sikerült neki pódiumon ünnepelni.

Polesitter Nico Hulkenberg, Williams

Glenn Dunbar / Motorsport Images

A 31 esztendős Hülkenberg tehetségét illetően nem teljes az egyetértés a motorsportban. Vannak, akik azt mondják, hogy top-pilóta és sokkal többet érdemel, míg vannak, akik szerint a középmezőnyben szereplő erősebb versenyzők között van.

A tapasztalt versenyző már nagyon régóta vár egy top-csapat által kínált lehetőségre, de azt továbbra sem kapta meg. Évekkel ezelőtt közel állt ahhoz, hogy a Ferrari versenyzője legyen, de jött Kimi Räikkönen, így a finn "Jégember" lett a befutó, aki a vezetőséget meggyőzte a lotusos visszatérésével.

Hülkenberg 2010-ben a Williamsszel mutatkozhatott be az F1-ben. Noha összességében jó teljesítményt nyújtott, az év végén távoznia kellett, elsősorban a csapat anyagi helyzete miatt. A gárdának egy olyan pilótára volt szükséges Rubens Barrichello mellett, aki mögött sok pénz áll. Ez a versenyző Pastor Maldonado volt. Nico emiatt 2011-ben csak tesztpilóta volt a Force Indiánál, de 2012 óta minden szezonban ott volt az aktív mezőny tagjaként a rajtrácson.

A 2010-es Brazil Nagydíj emlékezetesre sikeredett számára, legalábbis az időmérő edzés, amit megnyert, kihasználván a gyorsan változó körülményeket. Ez mai napig az egyetlen rajtelsősége, és a dobogóra még mindig nem állhatott fel, hiába a 154 nagydíj a neve mellett. Ezzel az eredménnyel az örökranglista élén áll. Hülkenberg a honfitársát, Adrian Sutilt előzte meg, aki 128 nagydíj alatt egyetlen egy alkalommal sem volt dobogós és a társához hasonlóan a legjobb eredménye egy 4. hely volt.

Hülkenberg a brazil versenyen csak a 8. helyen ért célba. A 71 körös futamot Vettel nyerte meg Webber és Alonso előtt. Hamiltont negyedikként, Buttont ötödikként intették le Rosberg előtt.

A leitnés után Alonso 246 ponttal várhatta a folytatást az élen a 238 pontos Webber és a 231 egységet számláló Vettel előtt. A Red Bull német versenyzője ezzel a 222 pontos Hamiltont előzte meg a bajnokságban.

A LIBERTY MEDIA EXTRA VIDEÓJÁT HÜLKENBERG FELEJTHETETLEN NAPJÁRÓL EZEN A LINKEN KERESZTÜL ÉRHETITEK EL

Előző cikk Az üzemanyag-partner is táplálhatja a Red Bull-Honda 2019-es reményeit
Következő cikk Hatalmas F1-es Ferrari-show: csodálatos képek és videók Monzából