Button és Solberg domináns győzelme a legendák virtuális versenyén

Jenson Button, 2009 Forma-1 világbajnoka nagyon magabiztosan, domináns módon nyerte meg a The Race aktuális fordulójának első versenyét. A második futam első fele maga volt a káosz, amit Petter Solberg tökéletesen használt ki, és fölényesen húzta be a győzelmet.

Podium: race winner Jenson Button celebrates

LAT Images

A The Race által rendezett legendák következő fordulója előtt Montoya 84 ponttal állt az élen Pirro előtt, aki csak 4 egységgel számolt kevesebbet, míg a mostanában remek formát mutató Jenson Button 72 ponttal várta a folytatást. A legjobb ötben még a rali-világbajnok Solberg (68 pont) és Turner (66 pont) voltak ott.

A TOP-10 második felében Liuzzi (64 pont), Magnussen (60 pont), Franchitti (56 pont), Fernández (50 pont), és Servia (49 pont) neve is ismerős lehetett. Minden okunk megvolt arra, hogy újabb izgalmas csatákat láthassunk, amikben azonban Sebastian Vettel ezúttal nem vett részt. A német F1-es világbajnok tavaly mutatkozott be a szériában.

Az időmérő edzésen Button diktálta a tempót, ami nem okozhatott meglepetést. Az F1-es bajnok nagyon ráérzett a szimulátorozásra, és ezekre a veterán, legendás autókra. A vártnak megfelelően Magnussen és Pirro is ott volt a legjobbak között, akárcsak Solberg.

Kisebb meglepetésre Montoya csak 7. lett Francihitti és Liuzzi között. A TOP-10-ben még Priaulx és Fernandez voltak ott, majd Jordainnal és Monteiróval folytatódott a sorrend. Összesen 20 versenyző kvalifikálta magát a versenyre.

Fotó készítője: Glenn Dunbar / Motorsport Images

A 10 körös futam startja nem torkollott káoszba, de voltak kisebb „ütésváltások”, miközben Montoya még hátrébb került, addig Button megőrizte az első helyét Magnussen és Solberg előtt, akit Pirro, valamint Liuzzi követett.

Az első körök egyik nagy vesztese Solberg volt, aki elnézett egy féktávot, megindult alatta a monstrum, és megforgott vele. Ezzel azonban nem volt vége a történetnek, mert pár másodperccel ezután összeütközött Brabham autójával. A 10. helyről kellett felzárkóznia.

Button nagyon magabiztosan húzta be a legendás futamsorozat aktuális állomásának első versenyét. Esélyt sem adott a riválisoknak, és több másodperces előnnyel szakította át a célvonalat. A második helyen végzett Pirro és Magnussen sem tudta tartani a brit tempóját, míg Liuzzi újoncként azonnal remek teljesítményt nyújtott a negyedik helyen. A volt forma-1-es pilóta bizonyította, hogy ebben a környezetben is versenyképes tud lenni.

Az első helyért ezúttal nem volt harc, de Magnussen és Pirro az utolsó körökben végig "piszkálták" egymást, és kerék a kerék ellen küzdöttek a második helyért. Liuzzi távol volt tőlük, így csak saját magukra kellett figyelniük. A nagy csatát a dán hibája döntötte el, aki majdnem keresztbe állt a hibája után.

A TOP-10 sorrendje: Button, Pirro, Magnussen, Liuzzi, Fernandez, Solberg, Franchitti, Monteiro, Castroneves, Servia. Montoya sok potenciális pontot veszített, és még a legjobb tízben sem volt ott. Button a domináns győzelme ellenére elmondta, nem volt könnyű dolga, mert ezen a pályán különösen sokat csúszkáltak, és nehéz volt kordában tartani a szörnyeteget.

Az első futam után a bajnokság állása

A legendák második versenyén fordított rajtrács várt a mezőnyre, ami igencsak megkavarta a paklit, és egyúttal a gyorsabb versenyzőknek is feladta a leckét. Így nézett ki a TOP-10 rajtrácsa: Papis, Castrovenes, Brabham, Turner, Coronel, Servie, Monteiro, Jourdain, Fernandez.

Többen is összeütköztek egymással a rajt után, amivel jelentősen átalakult a sorrend. Button-t például Montoya találta el, majd Brabham. Hirtelen Solberg került az élre Coronel és Turner előtt. Castroneves nagyon kiugrott a rajtnál, így azzal a jelenettel véget is ért számára a viadal.

A következő körben is voltak csattanások. Priaulx például egy 360 fokos fordulat után folytatta tovább a versenyt a 4. helyen Salo, Coronel és Solberg mögött. Pár másodperccel ezt követően újra változott a sorrend, és Button felzárkózott a 9. helyre.

Az első 4 kör maga volt a káosz, és újabb csattanásokat láthattunk. Ekkor így nézett ki a TOP-10: Solberg, Coronel, Salo, Magnussen, Fernandez, Brabham, Pirro, Button, Liuzzi, Montoya. A végére is maradt drámai pillanat, amikor az utolsó körben Coronel és Magnussen túlságosan is kemények voltak egymással, aminek nagy ütközés lett a vége az egyenesben. Ezzel mindketten elvesztették annak a lehetőségét, hogy dobogósok legyenek.

Solberg stílusosan kontrollálta az autó

Button, akit kétszer is kilöktek, a 4. helyig zárkózott fel, amivel így nagyon elégedett lehet. Csak Salo, Pirro és Solberg végezett az F1-es bajnok előtt. Magnussen 5. lett, akit Brabham, Franchitti, Fernandez, Servia és Juardain követett a sorban. Coronel a 11. helyre zuhant vissza, míg Montoya egy 12. pozíciót gyűjtött, így egy igen gyenge hétvégét zárt.

A bajnokság állása

Előző cikk ÉLŐBEN a legendák nagy versenye: Montoya, Button, Solberg, Brabham, Coronel... (19:00)
Következő cikk ÉLŐBEN Bereznay nagy párbaja Leclerc és a többiek ellen: 21:00 (LIVE)