Buemi nehezen viseli, hogy a technikai hiba nem volt elég büntetés

Sebastien Buemi a hetedik helyen végzett a hétvégi Formula E-futamon, ám időbüntetése miatt visszaesett a 13. helyre a futam után, és ettől egyáltalán nem volt boldog.

Sébastien Buemi, Nissan e.Dams, Nissan IMO2, Jean-Eric Vergne, DS Techeetah, DS E-Tense FE20, Stoffel Vandoorne, Mercedes Benz EQ, EQ Silver Arrow 01

Joe Portlock / Motorsport Images

Sébastien Buemi a szezonnyitó dupla futamon nem szerzett pontot, de a Santiago ePrix-n erre minden esélye megvolt, a Nissan e.dams versenyzője a hatodik helyről rajtolhatott, de komoly technikai problémái adódtak a futam közben.

A svájci autójában eltört a kormánykerék egyik eleme, amely aztán amellett, hogy egész futamon gondot okozott, még illegális teljesítménynövekedést is jelentett. Buemi végül a hetedik helyen ért célba, de a Formula E szabályzatának 3.1-es szakaszának megsértése miatt megbüntették.

A 30 másodperces büntetés miatt a 13. helyre sorolták vissza, így ismét pont nélkül zárt. "Nagyon csalódott voltam a büntetés miatt, mert végül is a hetedik helyen végeztem. Ez egy rossz verseny volt, sok problémánk volt, az egyik pedál a kormányon gyakorlatilag kettétört" - mondta Buemi.

"Miután a pedál beragadt, három pozíciót vesztettem. És emiatt léptem át a megengedett energiaértéket is. Szóval vesztettem három pozíciót, egész versenyen szenvedtem vele, végül hetedik lettem, és kaptam 30 másodperc büntetést. Kemény" - összegezte a hétvégén történteket a svájci.

"A pedál talán már kicsit öreg volt, talán túl sokat használtuk, és a szénszál meghajolt, majd eltört" - magyarázta a probléma természetét Buemi, aki tavaly vezető pozícióból esett ki Chilében, ám így is sokkal jobban kezdte a szezont.

A 2018/2019-es idényben sem kezdett erősen a svájci, végül mégis második lett Jean-Eric Vergne mögött. Idén három futam után még pont nélkül áll, tavaly 15 ponttal szerzett többet. "Ez rossz. Nagyon csalódott vagyok, mert a hetedik hellyel mégis hat ponttal távoztam volna. De ez van. Megyünk tovább, meglátjuk, mi lesz a következő versenyen" - mondta Buemi.

A világbajnokság február 15-én Mexikóban folytatódik, az egyéni tabellát Stoffel Vandoorne vezeti Alexander Sims és Sam Bird előtt.

Remek drónfelvételek érkeztek Zandvoortból, kiegészülve a számítógépes grafikákkal, amik abban segítenek, hogy átlássuk az új vonalvezetést, benne a döntött kanyarral is.