Berthon győzött, Michelisz ötödik, Nagy nagyot ment az első francia futamon!

Nathanael Berthon a WTCR franciaországi fordulójának első futamán mutatott fölényes teljesítményével megszerezte idei első WTCR - FIA Túraautó Világkupa győzelmét.

FZeSYblWQAM26t0

A Comtoyou DHL Team Audi Sport pilótája az RS 3 LMS kiváló sebességét kihasználva már a rajtnál megelőzte a pole pozícióból induló Nestor Girolami ALL-INKL.COM Münnich Motorsport Hondáját, és ezt követően már nem is került veszélybe a győzelme.

Berthon a verseny nagy részében fél másodperces előnnyel vezetett, és ezzel megszerezte pályafutása második győzelmét, a 2020 októberi szlovákiai futam után. Az Audi RS3 LMS számára ez volt a harmadik győzelem 2022-ben, és a második egymás után, miután Gilles Magnus legutóbb Vallelungában diadalmaskodott.

Girolami a második helyen végzett, megelőzve Gilles Magnus Audiját és a BRC versenyzőjét, Mikel Azconát. Girolami csapattársa, Esteban Guerrieri a negyedik helyen haladt a  verseny korai szakaszában, de az 1-es kanyarban Magnusszal ért össze és defektet kapott.

Guerrieri kiállt a bokszba új gumikért, és a mezőny végén folytatta a versenyt. A 10. helyen ért célba, és ő futotta a leggyorsabb kört. Magnus a harmadik helyen ért célba, de a versenybírók még vizsgálják az incidenst.

Michelisz Norbert ötödik lett, öt körrel a vége előtt megelőzve Tom Coronelt. A Zengő Motorsport versenyzője, Nagy Dániel három helyet javított az utolsó körökben, és a nyolcadik helyen végzett, míg, Tassi Attila sokáig a hetedik helyen állt, de a verseny vége előtt három körrel megsérült a bal első gumija egy csata során, így nem ért célba.

Fotó: WTCR

Kidobott pénz volt a Red Bull részéről a Powertrains létrehozása? Marko válaszolt a kérdésre!

Íme a spái 24 órás videós összefoglalója:

Előző cikk WTCR időmérő: Girolamié a pole, Michelisz a fordított rajtrácsos futamban reménykedhet
Következő cikk WTCR: újabb zengős futamgyőzelem, Norbi csapatutasítás miatt lemaradt a dobogóról