A Red Bull Racing a 2022-es év leggyorsabb kerékcseréjével rukkolt elő a Hungaroringen

A Red Bull Racing híres a gyors bokszkiállásairól, de a szabályváltozások óta a csapatnak van némi konkurenciája. A McLaren többször is megnehezítette a Red Bull dolgát, de az elmúlt néhány versenyen az osztrák csapat volt a leggyorsabb a bokszutcában. Így volt ez a Magyar Nagydíjon is.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB18

Fotót készítette: Zak Mauger / Motorsport Images

A Francia Nagydíjon Verstappené volt a megtiszteltetés, de a Hungaroringen a leggyorsabb bokszkiállás Sergio Perezé volt. A Red Bull Racingnek mindössze 2,19 másodpercre volt szüksége a kerékcseréhez, amivel nemcsak a verseny, hanem az egész 2022-es Forma-1-es szezon eddigi leggyorsabb idejét produkálták.

A McLaren nem sokkal maradt el ettől Daniel Ricciardo 2,26 másodperces kiállásával, de Verstappen is nagyon gyorsan, mindössze 2,33 másodperc alatt járta meg a garázst előterét. Leclerc révén a Ferrari is képes volt egy relatív gyors kiállásra, de a 2,63-as idővel csak a hetedik helyet szerezték meg.

Az olaszok azonban nem fognak ezzel dicsekedni, hiszen a futamot nem csak a katasztrofális stratégiai döntéseikkel, hanem Carlos Sainz kerékcseréjét kétszer is elrontották, így a spanyol körülbelül 4-5 másodpercet vesztett, csak a Ferrari garázsa előtt vesztekelve.

Ez történt a 2022-es Magyar Nagydíjon!

Nézd meg a 24 órás Spá-i verseny teljes összefoglalóját:

Előző cikk Verstappen elmondta a határozott véleményét a mercedeses sapka égetéséről
Következő cikk Hivatalos: Fernando Alonso 2023-ban az Aston Martinnál folytatja, Sebastian Vettel helyén!