Elemzés

A Ferrari átlagosan közel 0.3 másodperccel lassabb, mint a Mercedes

A Red Bull pedig több mint 0.6 másodperccel fut lassabb köröket a Mercedesnél, de az osztrákok egyre közelebb és közelebb kerülnek, elsősorban a Ferrarikhoz.

Lewis Hamilton, Mercedes AMG F1 W10, leads Valtteri Bottas, Mercedes AMG W10, Max Verstappen, Red Bull Racing RB15, Sebastian Vettel, Ferrari SF90, Daniel Ricciardo, Renault R.S.19, Kevin Magnussen, Haas F1 Team VF-19, Pierre Gasly, Red Bull Racing RB15, and Daniil Kvyat, Toro Rosso STR14, at the start

Fotót készítette: Joe Portlock / Motorsport Images

Miután elérkeztünk a szezon feléhez, ideje megnéznünk pár érdekes statisztikát, amiket ezúttal a német Auto Bild Motorsportnak köszönhetünk. Az senki számára nem lehet kérdés, hogy idén a Mercedes autója toronymagasan a legjobb, még úgyis, hogy a Ferrari motorja átlagosan 40 lóerővel adhat le többet az időmérőkön, és az egyenesekben továbbra is megvan az olaszok előnye.

Ez azonban önmagában kevés a W10 ellen, mely rendkívül jól bánik a gumikkal és összességében nagyon kevés esélyt ad a riválisoknak. A Ferrari azonban Bahreinben, Bakuban, Kanadában és Ausztriában is nyerhetett volna. Az eddig lezajlott 10 futamból 9-et a Mercedes húzott be. Azon a bizonyos osztrák versenyen pedig a Red Bull Racing győzött, de a forróság miatt tapasztalt problémák miatt messze nem láthattuk a W10 valódi erejét.

A Mercedes nagyon magabiztosan vezeti a bajnokságot, és eddig csak egyetlen egy alkalommal kaptak ki, ami drasztikus különbséget generált a ponttáblázaton. Sőt, a leggyorsabb körök területén is nagy az előnyük, miközben a Ferrari a második helyen majdnem 0.3 másodperccel lassabb. Ez a Red Bull esetében több mint 0.6 másodpercet jelent, de a Honda motorral hajtott autó az utóbbi futamokon folyamatosan faragott a hátrányából, és ha így folytatják tovább, egyértelműen ők lehetnek a második erő. A legutóbbi két futamon ez így is volt, és Németországban, valamint Magyarországon is lehet esély arra, hogy a Red Bull-Honda szerezze meg a pole-t, valamint a győzelmet vasárnap.

10. Williams +3,567

A McLaren hiába a negyedik, ez az 1.2 másodperces differencia több mint hatalmas, míg a britek mögött érkező Haas, Renault, Toro Rosso és Alfa Romeo igen közel vannak egymáshoz. A gyengélkedő Racing Point már majdnem 1.9 másodperccel lassabb, míg a Williams 3.5 másodperccel fut lassabb gyors köröket, ami kategóriakülönbségnek felel meg.

A középmezőny totálisan esélytelen, és a három legjobb csapat még csak a dobogóra sem engedte fel a kisebb istállókat. Sőt, a pontok 83.3%-át is ők húzták be. Ez tavaly ugyanebben az időszakban 74,6% volt. A megbízhatóság is hihetetlen rendben van ezeknél a csapatoknál. Hamilton, Bottas és Verstappen mind a 612 lehetséges kört abszolválta, addig ez Vettel neve mellett 611 kört jelent.

Mindeközben az előzési manőverek száma alig emelkedett a szezon előtti aerodinamikai változások ellenére, melyeknek pont az lett volna a dolguk, hogy egyértelműen több akciót eredményezzenek. Ez a szám most 310, ami tavaly ilyenkor 305 volt. Eddig hat olyan verseny volt, ahol több pozícióváltást rögzítettek, mint 2018-ban.

68 esztendővel ezelőtt nyert először a Ferrari a Forma-1-ben, amivel egy hatalmas eredménysorozat indult útjára, mely még mindig nem ért véget. Az olaszok jelentik a múltat, a jelent és a jövőt is.