Jelentés a szabadedzésről

Verstappen volt a leggyorsabb Ricciardo előtt a belgiumi FP2-n, az utolsók között a Ferrari

A Belga Nagydíj második szabadedzésén Max Verstappen tudta megfutni a leggyorsabb kört, meglepetésre Daniel Ricciardo lett a második. Továbbra is szenvednek a Ferrarik: Charles Leclerc 15., Sebastian Vettel 17. lett.

Sparks fly from the rear of Max Verstappen, Red Bull Racing RB16

Fotót készítette: Mark Sutton / Motorsport Images

Érdekesek az időjárási körülmények Belgiumban, ugyanis az F3 időmérő edzésén elkezdett esni az eső, viszont a Forma-1-es második szabadedzés kezdetére már elállt. Eközben a hőmérséklet sem volt magas Spában, az FP2 első perceiben 16 fok fogadta a mezőnyt.

Az edzés első perceiben nem volt nagy a „tolongás” a pályán, végül Antonio Giovinazzi ment ki először a pályára, amikor már közel negyedórája tartott az edzés, majd csapattársa, Kimi Räikkönen és a két Renault csatlakozott.

Amikor már körülbelül 20 perce tartott a szabadedzés, jelentősen megnőtt az aktivitás a pályán, a mezőny több mint fele kint volt a pályán a közepes vagy a kemény keverékű gumikon, míg Norris a motorjára panaszkodott, és nem is maradt kint sokáig.

Félóra elteltével a top-3-at Max Verstappen, Valtteri Bottas és Lance Stroll alkotta, és mindannyian közepes keveréken futották a leggyorsabb körüket. Norris motorgondjai pedig megoldódtak, és visszatérhetett a körözők közé a fiatal brit.

Ezután következtek a lágy keverékes etapok, ezzel együtt a sokkal erősebb köridők: Hamilton az első helyre ugrott fel az 1:43.840-es körével, a hatszoros világbajnokot Alex Albon és Sergio Perez követte, szintén a piros jelölésű abroncsokkal. Vettel is ment egy kört a lágyakkal, de csak a 12. helyig tudott feljönni.

Nem sokkal később viszont már nem Hamilton állt az élen: az 1:43.744-es körével Verstappen átvette a vezetést, mögé pedig Daniel Ricciardo érkezett meg, akinek a hátránya mindössze 48 ezredmásodperc volt. A mezőnyből ekkor már csak a két Haasnak nem volt mért köre, akik a bokszban rostokoltak.

A két Haas végül az utolsó félórára tudott kijönni a pályára, és rögtön a lágy gumikat tették fel. Grosjean egy 19., Magnussen egy 20. hellyel nyitott, ami azt jelentette, hogy a 6 Ferrari-motoros autó mindegyike a hátsó nyolcas tagja volt.

22 perccel az edzés leintése előtt sárga zászlót láthattunk, Daniel Ricciardónak pedig a rádión keresztül szólt a csapat, hogy álljon meg az autójával. Az ekkor a második helyen álló ausztrál ki is szállt a kocsiból, nem sokkal később pedig zöld zászlóval folytatódhatott a körözés.

Daniel Ricciardo, Renault F1 Team R.S.20

Fotó készítője: Charles Coates / Motorsport Images

Körülbelül negyedórával a vége előtt Verstappen vibrációra panaszkodott, majd az 1-es kanyarnál lévő törmelék miatt piros zászlós szakasz lépett érvénybe – az egyik reklámpanel borult a pályára, de gyorsan eltakarították, így az utolsó 10 perc még a csapatok előtt állt.

Végül versenyszimulációk következtek, a mezőny nagy része közepes vagy kemény gumin volt kint, zöld és lila szektorokat pedig már nem nagyon lehetett látni. Ennek eredményeként Verstappen maradt az élen Ricciardo és Hamilton előtt, majd Albon, Perez és Bottas következett. A két Ferrari előtt végzett a két Alfa Romeo, a mezőny legvégén pedig a két Haast találjuk.