Jimmie Johnson - a hetedik bajnoki cím legfontosabb pillanatai

Jimmie Johnsont hétfő hajnalban hetedszer is a NASCAR Sprint Kupa bajnokává koronázták, ezzel utolérte a legendás Richard Pettyt és az idősebb Dale Earnhardtot. Sok siker, sok probléma kísérte az idei évét, ami egy hullámvasúthoz hasonlított.

Jimmie Johnson

Jimmie Johnson, a futamgyőztes
A futamgyőztes Jimmie Johnson
Jimmie Johnson győzelme után
Jimmie Johnson és felesége, Chandra
Jimmie Johnson, Hendrick Motorsports Chevrolet

Igen érdekes szezonon van túl Jimmie Johnson, a Hendrick Motorsports versenyzője. Johnson nagyon jól kezdte az évet, többször is győzni tudott az első futamokon, valamint ezeken kívül is több hasznos, jó eredményt hozott magának és csapatának. A szezon közepe viszont rémálomszerűen alakult: műszaki hibák, kiesések, büntetések...és nagyon sok rossz helyezés. Aztán amikor elkezdődött a rájátszás, a Chase for the Championship, Johnson főnixmadárként támadt fel hamvaiból, és megszerezte rekordot jelentő, hetedik bajnoki címét. Most nézzük a szezon legfontosabb pillanatait, amik idén Jimmie Johnsonnal történtek!

Erős kezdés

Már a szezon második versenyén, Atlantában megszerezte első 2016-os győzelmét, először innen vitte magával a kockás zászlót. Három futammal később, a kaliforniai Auto Club Speedwayen ismét ő gurulhatott be a Victory Lane-re. Superman (tessék csak megnézni az itteni tűzálló overállját!) tényleg szuper volt.

Bukkanók

Poconóban egy műszaki hiba miatt az idény során először feladni kényszerült az éppen aktuális versenyt. Innentől egy nagyon negatív széria vette kezdetét, ugyanis három héttel a poconói nullázás után ismét kiesett, ám ezúttal nem az autó miatt, hanem saját hibájának következtében, ugyanis ütközött a nyári daytonai versenyen. A bajnok a következő versenyre sem oldódtak meg, ugyanis sorozatban másodszor ismét egy baleset vetett véget a 41 éves pilóta versenyének. Ekkor komoly kérdések merültek fel a csapattal és a teljesítményével kapcsolatban.

A mélypont Watkins Glenben jött el, a hagyományos pályán, több mint 500 rajt után, pályafutása során először teljesen utolsó lett.

Nehézkes, majd egyre könnyebb Chase

Ugyan bejutott a rájátszásba, vagyis a Chase for the Championshipbe, az első körben, amikor még tizenhatan küzdöttek, nem tudott győzelmet szerezni. Ekkor összeszorított fogakkal küzdve produkált három erős eredményt, aminek köszönhetően bejutott a legjobb 12 közé. A legjobb 12 között aztán Johnson gyorsan lerendezte (a szó lehető legpozitívabb értelmében!) saját sorsát, és rögtön a legelső, Charlotte-i verseny megnyerésével jegyet váltott magának a bajnokság következő fázisába. A Chase jelenlegi lebonyolítása során Johnson eddig egyszer sem jutott tovább a legjobb 12-nél, egészen 2016-ig, Charlotte-i győzelmével már favoritként emlegették.

Szezon végi varázslat

A legjobb 8 között szintén a három versenyes szakasz legelső helyszínén, Martinsville-ben győzi tudott, ezzel már itt biztossá vált, hogy hosszú évek óta először megküzdhet az újabb bajnoki címért a bajnokság "Championship 4" nevű, végső szakaszában.

A szezonzárón, Homesteadben pedig hiába indult a mezőny legvégéről egy büntetés miatt, hiába nézett ki úgy, hogy nem az övé a legerősebb autó (sőt!), a verseny végi történések az ő kezére játszottak, és amikor kellett, robbantott - mától ő a harmadik hétszeres NASCAR-bajnok!

Előző cikk NASCAR: Jimmie Johnson készen áll a háborúra
Következő cikk F1-es szakember tapasztalatait használta fel a Ford új NASCAR-autója, a Mustang fejlesztéséhez