22984 sebességváltás és 216.4 km/órás átlagsebesség Le Mansban – a győztes Porsche adatai

A Porsche rendkívül beszédes adalékokkal szolgált az idei 24 órásról, aminek örülni fognak a részletek és érdekességek iránt fogékony olvasók. A német márka ráadásul készített egy videót is, aminek végén a Toyota előtt is tisztelegnek, nem is akárhogyan. Érdemes végignézni.

A győztes autóval 384 kört tett meg a Romain Dumas, Neel Jani és Marc Lieb hármas. Ez összesen 5233.54 kilométernek felel meg.

A 2-es számú autó 51 körön át haladt az élen. Az 1-es rajtszámú 919 Hybrid 52 kört töltött az élen, a verseny első harmadában.

Köszönhetően a sok biztonsági autónak és a lassú zónáknak, a versenytáv majdnem 150 kilométerrel volt rövidebb, mint 2015-ben.

A 2-es rajtszámú Porsche 327 körön át teljes tempóval tudott haladni. 57 olyan kör volt, amiben vagy pályán volt a biztonsági autó, vagy lassú zóna volt érvényben valahol a pályán. Utóbbi azt jelenti, hogy csak 80 km/órával lehetett haladni a 13.629 km hosszú pálya egyes részein.

Összesen négy biztonsági autós periódus volt, ami 16 kört jelent, és 24 lassú zóna.

A 2-es rajtszámú autó 38 percet és 5 másodpercet töltött a boxban kerékcsere és újratankolás miatt. Az 1-es kocsi többet, mert ki kellett cserélni a vízpumpát és sérüléseket is javítani kellett, így 2 óra 59 perc és 14 másodperc gyűlt össze.

A győztes 919 Hybrid átlagsebessége 216.4 km/óra volt.

Brendon Hartley érte el a legnagyobb sebességet a Porsche számára, tette az 50. körben, amikor 333.9 km/órás tempóval haladt.

A 919 Hybrid annyi energiát nyert vissza és használt el egy körön, amennyivel három hónapot át lehetne ellátni egy családi házat elektromos árammal.

30 alkalommal tankolták újra a 2-es Porschét, az 1-est 20 alkalommal.

A 2-es kocsi 11 szett abroncsot használt el a verseny alatt: az első esőgumi volt, az összes többi slick.

A legnagyobb táv egy szettel 53 kör volt, amit Marc Lieb teljesített.

A leggyorsabb kiállás a boxban 1:22.5 volt a Porsche részéről: ebben volt kerék- és versenyzőcsere is.

A leggyorsabb kiállás csak újratankolás céljából 65.2 másodperc volt.

A győztes Porsche sebváltója 22984 sebességváltást végzett 24 óra alatt.

A legtöbb időt Neel Jani töltötte a győztes kocsi volánja mögött: 9 óra és 24 perc. Romian Dumas pedig a legtöbb időt tudhatja magáénak egy huzamban.

A versenyzők nyolc és fél deci folyadékot kapnak minden egyes etapra. A kulacsot minden újratankolás során cserélték.

A megfelelő látási viszonyok érdekében a prototípusok négy réteg fóliával rendelkeznek a szélvédőn, és ezeket egyesével tépik le.

A legmagasabb külső hőmérséklet 22.4 Celsius volt, a legalacsonyabb 12.3 Celsius.

Összesen 3211 gigabyte adatot továbbítottak a 2-es kocsitól a pitwallra a 24 óra alatt.

Előző cikk Rövid üzenet, ami mindent elmond a Toyota részéről: összetört szívek
Következő cikk Vakmerő látomás: Tesla Le Mansban, Robin Räikkönen a volán mögött