Egy GP2-es bajnok miért nem kap ülést a Forma-1-ben?

Pierre Gasly hiába nyerte meg a GP2-es bajnokságot, amit a Forma-1 előszobájának tartanak, mégsem lesz helye a rajtrácson 2017-ben.

Pierre Gasly, Red Bull Racing

XPB Images

Pierre Gasly, Red Bull Racing Third Driver
(L to R): Max Verstappen, Red Bull Racing with Pierre Gasly, Red Bull Racing Third Driver
(L to R): Frederic Vasseur, Renault Sport F1 Team Racing Director with Pierre Gasly, Red Bull Racing Third Driver
Pierre Gasly, Red Bull Racing Third Driver with Dr Helmut Marko, Red Bull Motorsport Consultant
Esteban Ocon, Manor Racing és Pierre Gasly, Red Bull Racing

A 20 esztendős francia versenyző a harmadik évében lett bajnok a GP2-ben. Igaz, a 2014-es bemutatkozó évében csak a szezon végén csatlakozott a mezőnyhöz. Az első teljes szezonjában 8. lett, míg idén mindent vitt.

Az Abu Dhabiban megrendezésre került finálén biztosította be a címét Gasly, de már korábban eldőlt, hogy nem lesz helye a rajtrácson a Forma-1-ben. Meglepetésre Daniil Kvyat szerződését hosszabbította meg a Red Bull a Toro Rossónál Carlos Sainz Jr,. mellett, ahelyett, hogy az új tehetségét megmérettette volna az F1-ben.

A Red Bull szerint Pierre még nem áll készen az F1-re, de Christian Horner csapatfőnök elmondta, ettől független a francia nagyszerű munkát végzett ebben az évben és jó volt látniuk azt, hogy megnyerte a GP2-t.

Horner hangsúlyozta, Gasly fontos munkát végzett számukra a teszteken és a fejlesztési munkában. Noha jelenleg nincs helye a Forma-1-ben, a Red Bull számára ő a legmagasabb rangú tag a junior csapatuknál, és hisznek abban, hogy a királykategóriában is szerephez juthat.

Gasly a Motorsport.com kérdésére elmondta, továbbra is arra fog törekedni, hogy a legjobb legyen abban a szériában, ahol versenyez és meg akarja győzni Helmut Markót, a Red Bull Motorsport tanácsadóját arról, hogy helye van az F1-ben.

Stoffel Vandoorne, a McLaren új versenyzője idén a Super Formulában versenyzett Japánban és a francia már beszélt is erről a belga pilótával. Minden valószínűség szerint neki is ez lesz a következő állomása az F1 előtt, hogy készen álljon. Vandoorne szintén GP2-es bajnoknak mondhatja magát, de ennek ellenére nem kapta meg az ülést az idei szezonra a McLarennél. 2017-ben azonban már Fernando Alonso csapattársa lesz Jenson Button helyén.

A Motorsport.com úgy tudja, a Red Bull és a Honda motorral versenyző Nakajima Racing között elakadtak a tárgyalások, és a Red Bull most a Toyotára koncentrál a Super Formulában. A hírek szerint a két fél között a tárgyalások már előrehaladottak és hamarosan a bejelentés is megtörténhet ezzel kapcsolatban.